Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
PANNONIA OPEN DANUBIA 5 - Budapest, Hungary - 4-6 January 2013
Heats 1500 meter Junior A Ladies
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 171, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
96
Alina EMASHEVA
RUS
2:44.073
Q
2.
2
57
Patrycja ROSZKOWSKA
POL
2:44.212
3.
3
117
Zornica PENCHEVA
BUL
2:44.310
4.
4
5
Klara PROKOPOVA
CZE
2:46.504
5.
5
56
Patrycja ROKICKA
POL
2:48.285
Race 172, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
39
Agne SEREIKAITE
LTU
2:45.443
Q
2.
2
93
Emina MALAGICH
RUS
2:45.510
3.
3
84
Tünde BALÁZS
ROU
2:47.974
4.
4
55
Hanna OLSZEWSKA
POL
2:48.342
5.
5
4
Lilia DZHUSTROVA
BUL
2:50.478
Race 173, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
121
KONYA Zsofia
SPSC
2:35.740
Q
2.
2
54
Adrianna CIWONIUK
POL
2:36.677
3.
3
95
Polina ALEXANDROVA
RUS
2:37.084
4.
4
27
Lucija Ana ILIJIC
KBKZ
2:49.821
5
29
Vladyslawa KAMKINA
KHV
DNS
Final 1500 meter Junior A Ladies
Race 174, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
4
Lilia DZHUSTROVA
BUL
2:55.704
2.
2
56
Patrycja ROKICKA
POL
3:00.012
Race 175, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
95
Polina ALEXANDROVA
RUS
2:41.714
2.
2
84
Tünde BALÁZS
ROU
2:41.991
3.
3
55
Hanna OLSZEWSKA
POL
2:45.023
4.
4
5
Klara PROKOPOVA
CZE
2:45.067
5.
5
117
Zornica PENCHEVA
BUL
2:48.521
6.
6
27
Lucija Ana ILIJIC
KBKZ
2:53.190
Race 176, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
39
Agne SEREIKAITE
LTU
2:38.041
34
2.
2
121
KONYA Zsofia
SPSC
2:38.444
21
3.
3
93
Emina MALAGICH
RUS
2:38.461
13
4.
4
54
Adrianna CIWONIUK
POL
2:38.567
8
5.
5
96
Alina EMASHEVA
RUS
2:38.810
5
6.
6
57
Patrycja ROSZKOWSKA
POL
2:43.042
3
Distance Classification 1500 meter Junior A Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
39
Agne SEREIKAITE
LTU
1
34
1|1
2:38.041
2.
121
KONYA Zsofia
SPSC
2
21
2|1
2:35.740
3.
93
Emina MALAGICH
RUS
3
13
3|2
2:38.461
4.
54
Adrianna CIWONIUK
POL
4
8
4|2
2:36.677
5.
96
Alina EMASHEVA
RUS
5
5
5|1
2:38.810
6.
57
Patrycja ROSZKOWSKA
POL
6
3
6|2
2:43.042
Final, Group 2
7.
95
Polina ALEXANDROVA
RUS
1
1|3
2:37.084
8.
84
Tünde BALÁZS
ROU
2
2|3
2:41.991
9.
55
Hanna OLSZEWSKA
POL
3
3|4
2:45.023
10.
5
Klara PROKOPOVA
CZE
4
4|4
2:45.067
11.
117
Zornica PENCHEVA
BUL
5
5|3
2:44.310
12.
27
Lucija Ana ILIJIC
KBKZ
6
6|4
2:49.821
Final, Group 3
13.
4
Lilia DZHUSTROVA
BUL
1
1|5
2:50.478
14.
56
Patrycja ROKICKA
POL
2
2|5
2:48.285
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters