Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
EUROPEAN CHAMPIONSHIPS - Krynica Zdroj, Poland - 20-22 January 2006
Heats 1000 m Men
Race 92, Group 1 (-6 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
40
Nicola RODIGARI
ITA
1:32.625
2.
76
Volodymyr CHERNEGA
UKR
1:33.373
3.
57
Zsolt Istvan PATAKI
ROU
1:33.664
4.
66
Miodrag POPOVIC
SCG
1:44.127
Race 93, Group 1 (-5 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
10
Pieter GYSEL
BEL
1:31.405
2.
17
Maxime CHATAIGNIER
FRA
1:31.553
3.
68
Matus UZAK
SVK
1:31.793
4.
33
KNOCH Viktor
HUN
1:31.859
5.
67
Dejan HORVACKI
SCG
1:50.755
Race 94, Group 1 (-4 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
11
Wim DE DEYNE
BEL
1:29.449
2.
38
Sergei KATSOV
ISR
1:31.001
3.
61
Sergey PRANKEVICH
RUS
1:41.593
52
Jakub JAWORSKI
POL
DQ
Race 95, Group 1 (-3 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
41
Nicola FRANCESCHINA
ITA
1:28.761
2.
62
Ruslan ZAKHAROV
RUS
1:29.157
3.
37
Vladislav BYKANOV
ISR
1:31.014
4.
15
Petr HARGAS
CZE
1:31.148
5.
22
Arian NACHBAR
GER
1:32.000
Race 96, Group 1 (-2 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
26
Tyson HEUNG
GER
1:34.586
2.
44
Haralds SILOVS
LAT
1:34.705
3.
14
Kiril PANDOV
BUL
1:35.089
4.
72
Mikael MESSING
SWE
1:37.728
5.
16
Lauge Hye LANGKJÆR
DEN
1:41.882
Race 97, Group 1 (-1 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
32
DARÁZS Péter
HUN
1:34.099
2.
46
Cees JUFFERMANS
NED
1:34.160
3.
2
Benjamin KOCH
AUT
1:37.502
45
Stasys KARPOVICIUS
LTU
DQ
Race 98, Group 1 (0 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
28
Tom IVESON
GBR
1:33.063
2.
75
Volodymyr GRYGORIEV
UKR
1:33.142
3.
73
David GROSSENBACHER
SUI
1:33.163
4.
53
Karol BOBOWICZ
POL
1:33.362
5.
1
Andre PULEC
AUT
1:33.543
Race 99, Group 1 (1 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
47
Niels KERSTHOLT
NED
1:31.094
2.
23
Sebastian PRAUS
GER
1:31.471
3.
74
Sascha LAUBER
SUI
1:32.229
4.
69
Tomas GRESCHNER
SVK
1:33.002
5.
6
Ivan BIALOU
BLR
1:38.032
Race 100, Group 1 (2 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
18
Thibaut FAUCONNET
FRA
1:32.536
2.
39
Fabio CARTA
ITA
1:32.627
3.
63
Evgeny KOZULIN
RUS
1:34.337
4.
34
LOTH David Mano
HUN
1:50.736
5
Aliaksandr ANTANENKA
BLR
DQ
Race 101, Group 1 (3 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
27
Jon ELEY
GBR
1:34.071
2.
13
Assen PANDOV
BUL
1:34.361
3.
12
Jelle DE BRUYN
BEL
1:34.683
4.
56
Zoltan KRISTO
ROU
1:35.621
48
Robbert-Kees BOER
NED
DQ
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters