Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SAMSUNG ISU WORLD CUP - Torino, Italy - 7-10 November 2013
 
Pre-Preliminaries 500 m Ladies
  17 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Preliminaries, total 48 skaters)
 Race 46     (1 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.86 Sofia PROSVIRNOVA  RUS45.537Q
2.55 Yui SAKAI  JPN45.663Q
3.77 Natalia MALISZEWSKA  POL46.114q
4.27 Tifany HUOT MARCHAND  FRA47.179
 Race 47     (2 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 FAN Kexin  CHN44.423Q
2.97 Sarah CHEN  USA45.732Q
3.93 Olena KORINCHUK  UKR46.111q
 Race 48     (3 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.29 Elise CHRISTIE  GBR44.341Q
2.62 CHO Ha-Ri  KOR45.976Q
3.24 Katerina NOVOTNA  CZE46.214q
4.45 Benazir MEERA  IND1:15.562
 Race 49     (4 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.46 Arianna FONTANA  ITA44.563Q
2.42 KONYA Zsofia  HUN45.452Q
3.88 Liya STEPANOVA  RUS45.539q
 Race 50     (5 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.71 Jorien TER MORS  NED44.463Q
2.3 Veronika WINDISCH  AUT45.390Q
3.37 Bianca WALTER  GER45.438q
4.6 Katrin MANOILOVA  BUL45.709
 Race 51     (6 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.85 Tatiana BORODULINA  RUS45.253Q
2.57 Sayuri SHIMIZU  JPN45.908Q
3.32 Kathryn THOMSON  GBR46.863q
4.38 Xinyue WANG  HKG47.391
 Race 52     (7 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.20 LIU Qiuhong  CHN45.286Q
2.40 HEIDUM Bernadett  HUN45.934Q
3.28 Aurélie MONVOISIN  FRA46.972q
4.25 Ainara EQUISOAIN  ESP1:10.819
 Race 53     (8 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Jessica GREGG  CAN44.453Q
2.98 Alyson DUDEK  USA45.658Q
3.7 Zornica PENCHEVA  BUL46.377q
4.92 Mariya DOLGOPOLOVA  UKR49.253
 Race 54     (9 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.67 SHIM Suk Hee  KOR44.422Q
2.41 KESZLER Andrea  HUN45.278Q
3.36 Anna SEIDEL  GER46.638q
4.23 Katarina BURIC  CRO49.743
 Race 55     (10 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.101 Jessica KOOREMAN-SMITH  USA45.819Q
2.69 Agne SEREIKAITE  LTU45.967Q
3.59 Kseniya MOTOVA  KAZ47.191q
4.68 Evita KRIEVANE  LAT47.846
 Race 56     (11 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 WANG Meng  CHN43.934Q
2.60 Inna SIMONOVA  KAZ46.733Q
3.75 Aida BELLA  POL46.763q
 Race 57     (12 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.49 Martina VALCEPINA  ITA46.102Q
2.30 Charlotte GILMARTIN  GBR46.243Q
3.95 Sofiia VLASOVA  UKR47.222q
4.2 Deanna LOCKETT  AUS47.808
 Race 58     (13 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.66 PARK Seung-Hi  KOR44.877Q
2.26 Véronique PIERRON  FRA45.002Q
3.5 Volha TALAYEVA  BLR47.644 
90 Alica PORUBSKA  SVKP
 Race 59     (14 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.56 Biba SAKURAI  JPN45.942Q
2.33 Tina GRASSOW  GER46.196Q
3.91 Ranya EZZI  SWE47.345 
4.9 Raia ZAHARIEVA  BUL47.698
 Race 60     (15 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Valerie MALTAIS  CAN44.783Q
2.73 Yara VAN KERKHOF  NED44.828Q
3.89 Tatiana BODOVA  SVK46.026q
4.81 Katalin KRISTO  ROU48.438
 Race 61     (16 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.78 Patrycja MALISZEWSKA  POL45.175Q
2.50 Elena VIVIANI  ITA45.305Q
3.4 Vera ANTANENKA  BLR46.244q
4.1 Alix-Myra ANDERSON  AUS48.054
 Race 62     (17 of 17)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Marianne ST-GELAIS  CAN45.174Q
2.70 Rianne DE VRIES  NED45.535Q
3.61 Dariya VOLOKITINA  KAZ48.072 
4.83 Sherry Lea STUTHRIDGE  RSA53.494


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Bioracer
Kilimanjaro
Sebra Sports
Engo
Impakt Sport
Web-TV
Eraton Race Timers