Events
17-banner-Rostock-Hansecup
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
17-banner-Davos-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Live


Select auto-reload time:
 
OPENING GAMES - Turnhout, Belgium - 14 October 2017

COMPETITION PROGRAM

Saturday, 14 October 2017

9:00 Warming up Girls E/F + Boys E/F
9:10 Warming up Girls D + Boys D
9:20 Warming up Men Jun.B/C + Veteran
9:30 Warming up Ladies Jun. B/C/Senior + Men Senior
9:40 Ice Res (Full)
10:00 Girls Junior D 500 meter, Heats 3 Races  Results
Boys Junior D 500 meter, Heats 3 Races  Results
Girls Junior E/F 333 meter, Heats 4 Races  Results
Boys Junior E/F 333 meter, Heats 3 Races  Results
Men Junior C 1000 meter, Heats 3 Races  Results
Ice Res (Track)
10:56 Men Junior B 1000 meter, Heats 2 Races  Results
Veteran Ladies+Men 1000 meter, Heats 2 Races  Results
Ladies Sen. A/B + Jun. B/C 1000 meter, Heats 3 Races  Results
Men Senior A/B 1000 meter, Heats 3 Races  Results
Ice Res (Track)
11:47 Girls Junior D 500 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Girls Junior D 500 meter  Dist.Class.
Boys Junior D 500 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Boys Junior D 500 meter  Dist.Class.
Girls Junior E/F 333 meter, Final 4 Races  Results
  - Distance Classification Girls Junior E/F 333 meter  Dist.Class.
Boys Junior E/F 333 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Boys Junior E/F 333 meter  Dist.Class.
Men Junior C 1000 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Men Junior C 1000 meter  Dist.Class.
Ice Res (Track)
12:44 Men Junior B 1000 meter, Final 2 Races  Results
  - Distance Classification Men Junior B 1000 meter  Dist.Class.
Veteran Ladies+Men 1000 meter, Final 2 Races  Results
  - Distance Classification Veteran Ladies+Men 1000 meter  Dist.Class.
Ladies Sen. A/B + Jun. B/C 1000 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Ladies Sen. A/B + Jun. B/C 1000 meter  Dist.Class.
Men Senior A/B 1000 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Men Senior A/B 1000 meter  Dist.Class.
Break
14:30 Ice Res (Full)
14:45 Girls Junior E/F 222 meter, Heats 4 Races  Results
Boys Junior E/F 222 meter, Heats 3 Races  Results
Girls Junior D 333 meter, Heats 3 Races  Results
Boys Junior D 333 meter, Heats 3 Races  Results
Men Junior C 500 meter, Heats 3 Races  Results
Men Junior B 500 meter, Heats 2 Races  Results
Veteran Ladies+Men 500 meter, Heats 2 Races  Results
Ladies Sen. A/B + Jun. B/C 500 meter, Heats 3 Races  Results
Men Senior A/B 500 meter, Heats 3 Races  Results
Ice Res (Track)
16:00 Girls Junior E/F 222 meter, Final 4 Races  Results
  - Distance Classification Girls Junior E/F 222 meter  Dist.Class.
Boys Junior E/F 222 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Boys Junior E/F 222 meter  Dist.Class.
Girls Junior D 333 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Girls Junior D 333 meter  Dist.Class.
Boys Junior D 333 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Boys Junior D 333 meter  Dist.Class.
Men Junior C 500 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Men Junior C 500 meter  Dist.Class.
Men Junior B 500 meter, Final 2 Races  Results
  - Distance Classification Men Junior B 500 meter  Dist.Class.
Veteran Ladies+Men 500 meter, Final 2 Races  Results
  - Distance Classification Veteran Ladies+Men 500 meter  Dist.Class.
Ladies Sen. A/B + Jun. B/C 500 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Ladies Sen. A/B + Jun. B/C 500 meter  Dist.Class.
Men Senior A/B 500 meter, Final 3 Races  Results
  - Distance Classification Men Senior A/B 500 meter  Dist.Class.
Ice Res (Track)
17:18 Girls Junior E/F 500 meter, Super Final 3 Races  Results
  - Overall Classification Girls Junior E/F  Gen.Class.
Boys Junior E/F 500 meter, Super Final 3 Races  Results
  - Overall Classification Boys Junior E/F  Gen.Class.
Girls Junior D 777 meter, Super Final 2 Races  Results
  - Overall Classification Girls Junior D  Gen.Class.
Boys Junior D 777 meter, Super Final 2 Races  Results
  - Overall Classification Boys Junior D  Gen.Class.
Ice Res (Track)
18:05 Men Junior C 1500 meter, Super Final 2 Races  Results
  - Overall Classification Men Junior C  Gen.Class.
Men Junior B 1500 meter, Super Final 1 Race  Results
  - Overall Classification Men Junior B  Gen.Class.
Veteran Ladies+Men 777 meter, Super Final 1 Race  Results
  - Overall Classification Veteran Ladies+Men  Gen.Class.
Ladies Sen. A/B + Jun. B/C 1500 meter, Super Final 2 Races  Results
  - Overall Classification Ladies Sen. A/B + Jun. B/C  Gen.Class.
Men Senior A/B 1500 meter, Super Final 2 Races  Results
  - Overall Classification Men Senior A/B  Gen.Class.
18:41 End of Program

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Maplez
Sebra Sports
Hunter
pb-event
Customboots.de