Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Artem SNETKOV
|
Name: |
Artem Snetkov |
Gender: |
Male |
|
(Retired) |
Home Country: |
Russia |
Club: |
S-Peterburg, S-Peterburg |
|
Graphs: |
2019/2020
| Last 4 years
|
|
Results: |
|
|
|
Classifications in season 2019/2020: |
15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Junior C Boys | Overall Ranking: 9th, 500 meter: 5th, 1000 meter: 6th, 1500 meter: 8th | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Junior C Boys | Overall Ranking: 11th, 500 meter: 16th, 1000 meter: -, 1500 meter: 7th | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Junior C Boys | Overall Ranking: 2nd, 500 meter: 5th, 1000 meter: 1st, 1500 meter: 2nd | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Junior C Boys | Overall Ranking: 3rd, 1500 meter: 3rd |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
|
|
1000 meter |
|
|
1500 meter |
2:31 | .346 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 1 | |
2:31 | .661 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Final, Group 1 | |
2:33 | .853 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Semi Final, Group 1 | |
2:35 | .798 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 2 | |
2:37 | .334 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
2:38 | .076 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Heats, Group 1 | |
2:39 | .873 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Heats, Group 1 | |
2:43 | .957 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 2 | |
2:45 | .520 | 23/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Heats, Group 1 | |
3:05 | .599 | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Semi Final, Group 1 | |
|
|
2000 meter relay |
2:57 | .446 | 06/03/20 | Elektrenai LTU | Baltic Cup 5 - Lituanian Open | Final, Group 1 | |
| (Saint Petersburg: Arsenii Petrov, Artem Snetkov, Aleksandr Varegin) |
2:57 | .585 | 12/03/20 | Ventspils LAT | Baltic Cup 6 | Final, Group 1 | |
| (St. Petersburg: Arsenii Petrov, Artem Snetkov, Aleksandr Varegin) |
3:14 | .684 | 24/01/20 | Gusev RUS | Baltic Cup 3 | Final, Group 1 | |
| (Russia: Aleksandr Ilin, Gleb Kudryavtsev, Artem Snetkov) |
| P | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 1 | |
| (Kaliningrad: Vitalij Karpov, Artem Snetkov, Ilia Tolpygo) |
|
|
|
|