Athletes |
|
|
This website is a service of PB-Event |
|
|
Biographical data for: Sofiia KHOCHYNA
Classifications in season 2019/2020: |
08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Ladies | Overall Ranking: 6th, 500 meter: 4th, 1000 meter: 5th, 1500 meter: 5th | 15/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Ladies | Overall Ranking: 10th, 500 meter: 11th, 1000 meter: 8th, 1500 meter: 11th | 22/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | JUNIOR A LADIES | Overall Ranking: 12th, 500 m: 10th, 1000 m: 9th, 1500 m: 9th |
Results in season 2019/2020: |
500 meter |
48 | .379 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
48 | .451 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 3 | |
49 | .323 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 3 | |
49 | .591 | 23/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Semi Final, Group 2 | |
49 | .673 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 1 | |
49 | .701 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
49 | .971 | 23/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Final, Group 3 | |
49 | .985 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 1 | |
50 | .047 | 08/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
| P | 23/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Heats, Group 1 | |
|
|
1000 meter |
1:41 | .207 | 17/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Final, Group 2 | |
1:41 | .319 | 17/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Semi Final, Group 1 | |
1:43 | .419 | 16/11/19 | Bialystok POL | Baltic Cup 2 | Heats, Group 1 | |
1:44 | .136 | 24/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Heats, Group 1 | |
1:44 | .819 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Final, Group 2 | |
1:45 | .848 | 24/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Final, Group 2 | |
1:47 | .580 | 20/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Final, Group 3 | |
1:50 | .009 | 10/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Semi Final, Group 1 | |
1:52 | .174 | 09/11/19 | Spisska Nova Ves SVK | Danubia Cup 3 (CD-2) | Heats, Group 1 | |
2:05 | .592 | 24/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Semi Final, Group 1 | |
2:07 | .955 | 19/10/19 | Benatky n/J. CZE | Danubia Cup 2 (CD-1) | Heats, Group 1 | |
|
|
1500 meter |
|
|
2000 meter relay |
2:56 | .062 | 23/11/19 | Bialystok POL | Danubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2) | Final, Group 1 | |
| (UKRAINE: Oleh Handei, Sofiia Khochyna, Vasyl Pilnyk, Mariia-Mahdalyna Uzakova) |
|
|
|
|