Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS POLAND - Elblag, Poland - 27 February-2 March 2014
 
Heats 500 meter Ladies
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 24, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.121 Marta WÓJCIK  AZSO47.724Q
2.240 Magdalena WARAKOMSKA  JUV48.312Q
3.327 Adrianna CIWONIUK  JUV53.890 
4.469 Gabriela MICCOLI  MOSIR1:00.166
562 Marcelina GREJNER  BLYSTDNS
 Race 25, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Natalia MALISZEWSKA  JUV46.618Q
2.21 Dorota KISIELEWSKA  ORZEL48.176Q
3.367 Anna JASIK  MOSIR49.422 
4.420 Paulina WILGA  AZSO49.807
5.525 Patrycja BOROWSKA  JUV52.733
 Race 26, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.115 Oliwia GAWLICA  AZSO49.176Q
2.232 Patrycja MARKIEWICZ  JUV49.524Q
3.368 Angela MICCOLI  MOSIR51.088 
4.474 Joanna MASZKOWSKA  WMKS58.404
535 Karolina MILKOWSKA  JUVP
 Race 27, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Monika GRZADKOWSKA  STOCZ49.036Q
2.23 Marika SUROWIEC  ORZEL50.081Q
3.337 Patrycja ROSZKOWSKA  JUV50.885 
4.429 Kamila KARCZYNSKA  JUV51.295
5.519 Magdalena WILGA  AZSO51.783
 Race 28, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Nikola MAZUR  JUV47.580Q
2.276 Hanna OLSZEWSKA  WMKS50.294Q
3.318 Wiktoria TKACZUK  AZSO52.139 
4.428 Agnieszka GRECKA  JUV52.202
5.541 Magdalena WITULSKA  JUV1:01.366
 Race 29, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Agnieszka TAWREL  JUV49.848Q
2.22 Kamila STORMOWSKA  ORZEL49.944Q
3.326 Julia BORYSZEWSKA  JUV50.780 
4.414 Kamila BAK  AZSO52.770
5.524 Agata BOGDAN  JUV54.612
 Race 30, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Patrycja ROKICKA  JUV48.778Q
2.217 Barbara KOBYLAKIEWICZ  AZSO50.765Q
3.370 Magdalena TYMOCZKO  MOSIR52.630 
4.433 Julia MATUK  JUV52.668
5.573 Paulina JANOWIAK  WMKS53.446
 Race 31, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Patrycja MALISZEWSKA  JUV46.663Q
2.24 Weronika SUROWIEC  ORZEL50.031Q
3.375 Anna OLSZEWSKA  WMKS50.120 
4.438 Katarzyna SKOWRONSKA  JUV52.270
5.516 Katarzyna IWACH  AZSO52.280


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Web-TV
Sebra Sports
Kilimanjaro
Impakt Sport
Engo
Bioracer
Skate-Tec