Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS POLAND - Elblag, Poland - 27 February-2 March 2014
 
Heats 1000 meter Ladies
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 60, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Natalia MALISZEWSKA  JUV1:57.291Q
2.276 Hanna OLSZEWSKA  WMKS1:57.990Q
3.338 Katarzyna SKOWRONSKA  JUV1:59.031 
4.470 Magdalena TYMOCZKO  MOSIR1:59.224
5.516 Katarzyna IWACH  AZSO1:59.326
 Race 61, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Monika GRZADKOWSKA  STOCZ1:44.835Q
2.23 Marika SUROWIEC  ORZEL1:48.203Q
3.325 Patrycja BOROWSKA  JUV1:49.765 
4.426 Julia BORYSZEWSKA  JUV2:17.270
5.515 Oliwia GAWLICA  AZSO2:18.432
 Race 62, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.121 Marta WÓJCIK  AZSO1:52.334Q
2.232 Patrycja MARKIEWICZ  JUV1:52.746Q
3.368 Angela MICCOLI  MOSIR1:54.392 
4.428 Agnieszka GRECKA  JUV1:54.612
 Race 63, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Patrycja ROKICKA  JUV1:47.191Q
2.237 Patrycja ROSZKOWSKA  JUV1:47.357Q
3.341 Magdalena WITULSKA  JUV1:48.365 
4.474 Joanna MASZKOWSKA  WMKS1:57.209
517 Barbara KOBYLAKIEWICZ  AZSODNS
 Race 64, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Patrycja MALISZEWSKA  JUV1:44.079Q
2.267 Anna JASIK  MOSIR1:44.626Q
3.335 Karolina MILKOWSKA  JUV1:45.164 
4.420 Paulina WILGA  AZSO1:45.963
5.575 Anna OLSZEWSKA  WMKS1:52.540
 Race 65, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.140 Magdalena WARAKOMSKA  JUV1:47.761Q
2.21 Dorota KISIELEWSKA  ORZEL1:48.742Q
3.327 Adrianna CIWONIUK  JUV1:49.852 
4.414 Kamila BAK  AZSO1:50.367
5.573 Paulina JANOWIAK  WMKS1:57.638
 Race 66, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Nikola MAZUR  JUV1:44.118Q
2.24 Weronika SUROWIEC  ORZEL1:45.904Q
3.319 Magdalena WILGA  AZSO1:46.015 
4.469 Gabriela MICCOLI  MOSIR1:54.015
5.529 Kamila KARCZYNSKA  JUV2:28.875
 Race 67, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Agnieszka TAWREL  JUV1:49.948Q
2.22 Kamila STORMOWSKA  ORZEL1:50.033Q
3.333 Julia MATUK  JUV1:51.164 
4.424 Agata BOGDAN  JUV2:00.687
5.518 Wiktoria TKACZUK  AZSO2:22.168


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Web-TV
Engo
Bioracer
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports