Events
Oberstdorf-OSS
Universiade-Luzern
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANISH INTERNATIONAL - Odense, Denmark - 31 January-1 February 2009

Overall Classification Men Senior/Jun.A
RankNameAffil
1. Diederik VAN DER STEEN  ASCJE
2. Karl LINDQVIST  SKS
3. Kristofer MAGNUSSON  SKS
4. Gisle TVERLAND  SKS
5. Rutger KRIJGSHELD  TRL
6. Lisa TERPSTRA  SVU
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 3000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Sen/Jun.ABC
RankNameAffil
1. Dagmar KOOISTRA  SDB
2. Yara TERPSTRA  SVU
3. Anika VAN EVELINGEN  SVU
4. Bonnie KUIPER  SVU
5. Tessa SCHOUTEN  SVU
Overall Classification
1000 meter (1) | 1000 meter (2) | 500 meter (1) | 500 meter (2) | 800 meter (1) | 800 meter (2) | 1500 meter
 
 
Overall Classification Men Junior B/C
RankNameAffil
1. Joris PEPERKAMP  GO
2. Tom RAYMAKERS  SDB
3. Alexander DYK-STRÖMBERG  SKS
4. Joey ASSER  ASCJE
5. Dylan AHERN  ASCJE
6. Jeppe PANDURO  ODS
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Ladies/Men Junior D
RankNameAffil
1. Ruben HOGT  GO
2. El Ghazi EL ALAMI  SVU
3. Jaap VAN BALEN BLANKEN  GO
4. Johanna LÖNNQVIST  SKS
5. Esmee DE BRUIN  SVU
6. Fabrice DUFBERG SUH  SKS
Overall Classification
800 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies/Men Jun.EF
RankNameAffil
1. Jan Douwe JANSEN  GO
2. Hessel KOOT  SVU
3. Marit STEUNENBERG  GO
4. Stef ROMARCK  GO
5. Sanne SCHOTHUIS  GO
6. Daniel JACOBSSON  SKS
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter | 800 meter
 
 
Overall Classification Men Veteran
RankNameAffil
1. Lars ØRITSLAND  ODS
2. Jacob VAN DEN BOSCH  SVU
3. Frank JENSEN  ODS
4. Cor ZWAAL  SVU
Overall Classification
1500 meter | 500 meter (1) | 500 meter (2) | 1000 meter | 1500 meter.
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Web-TV
Skate-Tec
Kilimanjaro
Impakt Sport
Sebra Sports
Engo
Bioracer