Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STEZ CUP - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 30-31 August 2014
Heats 1500 meter Ladies
4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 12 skaters)
Race 11, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
61
BACSKAI Sara Luca
HUN
3:00.536
Q
2.
2
58
Michaela HRUZOVA
CZE
3:00.818
Q
3.
1
76
BORNEMISSZA Zsuzsanna
HUN
3:02.691
4.
5
89
Joanna MASZKOWSKA
WMKS
3:21.686
5.
3
65
Kamila BAK
AZSO
3:36.865
Race 12, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
69
Alica PORUBSKA
STEZ
3:02.157
Q
2.
1
79
Oliwia GAWLICA
AZSO
3:02.587
Q
3.
5
73
Marina LUKANOVA
SCIB
3:03.581
4.
6
94
Angela MICCOLI
MOSIR
3:03.792
5.
3
81
Magdalena TYMOCZKO
MOSIR
3:09.039
4
74
Albena STOIMENOVA
SCIB
DNS
Race 13, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
63
JASZAPATI Petra
HUN
2:44.963
Q
2.
2
67
Anna JASIK
MOSIR
2:45.734
Q
3.
5
77
KIS Virag
HUN
2:46.102
4.
1
62
CSEH Liliana
HUN
3:16.141
5.
4
82
Paulina JANOWIAK
WMKS
3:24.275
Race 14, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
57
Michaela KUNCIROVA
CZE
2:52.756
Q
2.
2
88
Katarzyna IWACH
AZSO
2:54.949
Q
3.
6
64
SZALKAI Dora
HUN
2:58.182
4.
4
78
Karina BYRSKA
AZSO
2:59.653
5.
1
90
Anna OLSZEWSKA
WMKS
3:00.479
6.
3
87
Anna YAKIMOVA
SKKHL
3:24.166
Semi Final 1500 meter Ladies
2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
Race 20, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
69
Alica PORUBSKA
STEZ
2:37.664
Q
2.
1
63
JASZAPATI Petra
HUN
2:37.835
Q
3.
4
58
Michaela HRUZOVA
CZE
2:38.040
4.
3
77
KIS Virag
HUN
2:41.780
5.
2
67
Anna JASIK
MOSIR
2:43.222
6.
6
73
Marina LUKANOVA
SCIB
3:01.031
Race 21, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
61
BACSKAI Sara Luca
HUN
2:55.982
Q
2.
1
57
Michaela KUNCIROVA
CZE
2:56.717
Q
3.
5
79
Oliwia GAWLICA
AZSO
2:56.830
4.
6
76
BORNEMISSZA Zsuzsanna
HUN
2:59.188
5.
2
88
Katarzyna IWACH
AZSO
3:01.031
6.
3
64
SZALKAI Dora
HUN
3:05.608
Final 1500 meter Ladies
Race 32, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
87
Anna YAKIMOVA
SKKHL
2:43.241
2.
3
65
Kamila BAK
AZSO
2:44.457
3.
2
82
Paulina JANOWIAK
WMKS
3:14.596
Race 33, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
94
Angela MICCOLI
MOSIR
2:51.160
2.
4
81
Magdalena TYMOCZKO
MOSIR
2:53.214
3.
2
90
Anna OLSZEWSKA
WMKS
2:55.870
4.
1
78
Karina BYRSKA
AZSO
2:59.107
5.
6
89
Joanna MASZKOWSKA
WMKS
3:06.637
6.
5
62
CSEH Liliana
HUN
3:16.190
Race 34, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
76
BORNEMISSZA Zsuzsanna
HUN
2:44.061
2
2.
1
77
KIS Virag
HUN
2:45.770
1
3.
5
88
Katarzyna IWACH
AZSO
2:45.842
4.
4
73
Marina LUKANOVA
SCIB
2:45.965
5.
6
64
SZALKAI Dora
HUN
2:53.435
2
67
Anna JASIK
MOSIR
P
Race 35, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
63
JASZAPATI Petra
HUN
2:27.897
34
2.
3
58
Michaela HRUZOVA
CZE
2:27.931
21
3.
1
69
Alica PORUBSKA
STEZ
2:27.951
13
4.
4
61
BACSKAI Sara Luca
HUN
2:28.964
8
5.
5
57
Michaela KUNCIROVA
CZE
2:28.982
5
6.
6
79
Oliwia GAWLICA
AZSO
2:31.587
3
Distance Classification 1500 meter Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
63
JASZAPATI Petra
HUN
1
34
1|2|1
2:27.897
2.
58
Michaela HRUZOVA
CZE
2
21
2|3|2
2:27.931
3.
69
Alica PORUBSKA
STEZ
3
13
1|1|3
2:27.951
4.
61
BACSKAI Sara Luca
HUN
4
8
1|1|4
2:28.964
5.
57
Michaela KUNCIROVA
CZE
5
5
1|2|5
2:28.982
6.
79
Oliwia GAWLICA
AZSO
6
3
2|3|6
2:31.587
Final, Group 2
7.
76
BORNEMISSZA Zsuzsanna
HUN
1
2
3|4|1
2:44.061
8.
77
KIS Virag
HUN
2
1
3|4|2
2:41.780
9.
88
Katarzyna IWACH
AZSO
3
2|5|3
2:45.842
10.
73
Marina LUKANOVA
SCIB
4
3|6|4
2:45.965
11.
64
SZALKAI Dora
HUN
5
3|6|5
2:53.435
12.
67
Anna JASIK
MOSIR
P
2|5|P
2:43.222
Final, Group 3
13.
94
Angela MICCOLI
MOSIR
1
4|1
2:51.160
14.
81
Magdalena TYMOCZKO
MOSIR
2
5|2
2:53.214
15.
90
Anna OLSZEWSKA
WMKS
3
5|3
2:55.870
16.
78
Karina BYRSKA
AZSO
4
4|4
2:59.107
17.
89
Joanna MASZKOWSKA
WMKS
5
4|5
3:06.637
18.
62
CSEH Liliana
HUN
6
4|6
3:16.141
Final, Group 4
19.
87
Anna YAKIMOVA
SKKHL
1
6|1
2:43.241
20.
65
Kamila BAK
AZSO
2
5|2
2:44.457
21.
82
Paulina JANOWIAK
WMKS
3
5|3
3:14.596
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters