Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OLYMPIC HOPES - STEZ CUP 2015 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 29-30 August 2015
Heats 1000 meter Ladies
3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 115, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
17
Michaela HRUZOVA
CZE
1:48.451
Q
2.
4
96
Tereza KOLESARIKOVA
CZE
1:48.959
Q
3.
2
100
Vladyslawa KAMKINA
AUT
1:55.185
3
73
BORNEMISSZA Zsuzsanna
HUN
DNS
Race 116, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
76
Alica PORUBSKA
STEZ
1:49.925
Q
2.
1
20
Milada DOSLA
CZE
1:50.041
Q
3.
3
18
Kristyna SULCOVA
CZE
1:50.226
q
Race 117, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
16
Michaela KUNCIROVA
CZE
1:47.234
Q
2.
2
77
Magdalena FIALOVA
CZE
1:47.480
Q
3.
3
19
Petra VANKOVA
CZE
1:49.569
q
4.
1
74
CSEH Liliana
HUN
1:49.952
Semi Final 1000 meter Ladies
2 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 4 skaters)
Race 133, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
17
Michaela HRUZOVA
CZE
1:54.326
Q
2.
4
20
Milada DOSLA
CZE
1:54.434
3.
3
19
Petra VANKOVA
CZE
1:54.481
4.
1
77
Magdalena FIALOVA
CZE
1:54.788
Race 134, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
76
Alica PORUBSKA
STEZ
1:58.968
Q
2.
1
16
Michaela KUNCIROVA
CZE
1:59.094
3.
4
18
Kristyna SULCOVA
CZE
1:59.607
4.
2
96
Tereza KOLESARIKOVA
CZE
1:59.736
Final 1000 meter Ladies
Race 155, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
74
CSEH Liliana
HUN
1:54.230
2.
2
100
Vladyslawa KAMKINA
AUT
1:56.649
Race 156, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
96
Tereza KOLESARIKOVA
CZE
1:53.460
5
2.
1
19
Petra VANKOVA
CZE
2:03.586
3
3.
2
77
Magdalena FIALOVA
CZE
2:08.805
2
3
18
Kristyna SULCOVA
CZE
P
Race 157, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
17
Michaela HRUZOVA
CZE
1:46.860
34
2.
3
76
Alica PORUBSKA
STEZ
1:47.335
21
3.
4
16
Michaela KUNCIROVA
CZE
1:47.545
13
4.
2
20
Milada DOSLA
CZE
1:49.381
8
Distance Classification 1000 meter Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
17
Michaela HRUZOVA
CZE
1
34
1|1|1
1:46.860
2.
76
Alica PORUBSKA
STEZ
2
21
1|1|2
1:47.335
3.
16
Michaela KUNCIROVA
CZE
3
13
1|2|3
1:47.234
4.
20
Milada DOSLA
CZE
4
8
2|2|4
1:49.381
Final, Group 2
5.
96
Tereza KOLESARIKOVA
CZE
1
5
2|4|1
1:48.959
6.
19
Petra VANKOVA
CZE
2
3
3|3|2
1:49.569
7.
77
Magdalena FIALOVA
CZE
3
2
2|4|3
1:47.480
8.
18
Kristyna SULCOVA
CZE
P
3|3|P
1:50.226
Final, Group 3
9.
74
CSEH Liliana
HUN
1
4|1
1:49.952
10.
100
Vladyslawa KAMKINA
AUT
2
3|2
1:55.185
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters