Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
WORLD JUNIOR CHAMPIONSHIPS - Sofia, Bulgaria - 29-31 January 2016
Ranking Races - Heats 1500 m Men
Race 110 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
165
Karlis KRUZBERGS
LAT
2:33.248
2.
138
Jack BURROWS
GBR
2:33.644
3.
208
Stanislav OMELCHENKO
UKR
2:33.731
4.
194
Oliver RINGER
SVK
2:35.855
5.
175
Martinius ELVEBAKKEN
NOR
2:36.246
6.
115
Artsem ALIATDZINAU
BLR
2:36.325
7.
136
Yoann MARTINEZ
FRA
-
Race 111 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
176
Zachary BIGGS
NZL
2:22.727
2.
211
Luca Durrance LIM
USA
2:23.952
3.
146
TIBORCZ Daniel
HUN
2:25.097
4.
142
Kei Wing Kelvin TSANG
HKG
2:34.503
5.
113
Tarik OMERAGIC
BIH
-
108
Matthias WOLFGANG
AUT
P
184
Attila SZASZ
ROU
P
Race 112 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
104
Denali BLUNDEN
AUS
2:26.113
2.
139
Jonathan MOODY
GBR
2:26.408
3.
182
Tamas ANTAL
ROU
2:28.491
4.
198
Yin-Cheng CHANG
TPE
2:33.554
5.
195
Patrik VELICKO
SVK
2:40.864
179
Krystian KORECKI
POL
P
202
Hazar KARAGOL
TUR
P
Race 113 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
110
Stijn DESMET
BEL
2:37.960
2.
212
Benjamin OH
USA
2:38.777
3.
168
Salvijus RAMANAUSKAS
LTU
2:40.861
4.
147
Sohan Sudhir TARKAR
IND
2:47.097
5.
114
Mak KRSTIC
BIH
2:54.142
6.
130
Martin KOLENC
CRO
-
166
Roberts KRUZBERGS
LAT
P
Race 114 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
185
Adam TIMAR
ROU
2:31.502
2.
200
Chun-Chieh LIN
TPE
2:31.523
3.
116
Ivan LAHIMAKHAY
BLR
2:33.299
4.
105
Dominic ANDERMANN
AUT
2:33.635
5.
190
Bor Luka URLEP
SLO
2:36.914
6.
131
Stéphane BARBERA PERALEDA
ESP
2:39.255
205
Firat YARDIMCI
TUR
P
Race 115 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
145
SZIKLASI Andras
HUN
2:35.695
2.
119
Dimitar GEORGIEV
BUL
2:36.740
3.
164
Tomass BAKEVICS
LAT
2:39.808
4.
181
Karol NIESCIER
POL
2:41.002
5.
192
Michal CUJA
SVK
2:44.770
6.
170
De Vin WONG
MAS
2:45.607
7.
133
Alex NIETO-GUARASA
ESP
2:51.786
Race 116 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
197
Jacob JANSSON
SWE
2:26.286
2.
201
Chia-Wei TSAI
TPE
2:26.481
3.
141
Adrian LÜDTKE
GER
2:26.487
4.
106
Nico ANDERMANN
AUT
2:26.974
5.
204
Davut TAHTACI
TUR
2:28.923
6.
169
Ariff Rasydan MOHAMAD FADZLI
MAS
-
209
Bogdan SIMONENKO
UKR
P
Race 117 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
120
Klaudio NASRI
BUL
2:32.442
2.
111
Ward PÉTRÉ
BEL
2:32.513
3.
151
Matteo PEDRANZ
ITA
2:33.829
4.
177
Jason CLAGUE
NZL
2:34.050
5.
117
Vladislav MIKHAILOV
BLR
2:34.707
6.
132
Rafael HEREDIA-BARBA
ESP
2:38.090
7.
191
Ivan MOJSILOVIC
SRB
2:38.273
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters