Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-3 - Sofia, Bulgaria - 24-26 November 2017
 
Heats 500 meter Junior D Girls
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 99, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 Mariia TUROVEROVA  PET51.677Q
2.278 Sarlota GAL  ROU52.084Q
3.336 Kristyna KUDLACKOVA  CZE52.310q
4.46 Bogoslava PAVLOVA  BUL1:01.803
 Race 100, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.191 Claudia LLEDO BIRYUKOVA  PET52.590Q
2.267 Laura PETROVICA  SPARS52.730Q
3.3129 Daria ARTEMENKO  UKR53.902 
4.4119 Dilruba SIMSEK  TUR54.597
 Race 101, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 SOMODI Maja  SZKE50.702Q
2.2111 Tamara TOKAROVA  PRE54.912Q
3.31 Sophie PILTZ  AUT58.399 
4.4120 Beyza Nur ULVI  TUR1:08.520
 Race 102, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1108 Vanesa TRUSOVA  PRKP50.602Q
2.268 Alina USATOVA  SPARS50.751Q
3.337 Karin MANYCHOVA  CZE50.977q
4.4118 Aybuke HAN  TUR51.701
 Race 103, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.189 Arina BAKHIIA  PET52.001Q
2.253 SZIGETI Dora  MTK52.612Q
3.358 JANCSÏ¿½ Zo�  TKKSE53.466 
4.48 Niya PETSEVA  BUL57.292
 Race 104, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 Zhanneta ROSHCHEKTAEVA  PET50.096Q
2.2110 Radovana LESKOVA  PRE50.173Q
3.338 Michaela POPLOVA  CZE52.536 
4.454 KORMANYOS Nina  SZKE53.469
 Race 105, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.146 DOBRAN Flora  HUN49.626Q
2.290 Anastasiia BRIKACH  PET50.526Q
3.37 Michaela PETROVA  BUL52.638 
4.439 Kristyna ZOCKOVA  CZE52.809


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Bioracer
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Engo
Sebra Sports
Kilimanjaro
Skate-Tec