Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
INVITATION CUP - Heerenveen, Netherlands - 13-14 October 2018
 
Super Final 1000 meter Men
 Race 105     (1 of 7)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 William DANDJINOU  CAN1:49.033 
2.638 Ingmar VAN DE GRIEK  NED1:49.617
3.249 Steyn LAND  NED1:49.820
4.371 SZASZ Attila  HUN1:49.851
5.448 Ties KUIPER  NED1:51.498
6.558 Robin VERHOOGHE  BEL1:51.552
 Race 106     (2 of 7)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.357 Rino VANHOOREN  BEL1:32.459 
2.460 Matej PEDERSON  CAN1:32.706
3.270 BONTOVICS Balazs  HUN1:32.766
4.542 Niels KINGMA  NED1:32.858
5.641 Kay HUISMAN  NED1:33.242
6.175 Karlis KRUZBERGS  LAT1:34.106
 Race 107     (3 of 7)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.177 Reinis BERZINS  LAT1:32.275 
2.468 TIBORCZ Daniel  HUN1:32.361
3.356 Ward PÉTRÉ  BEL1:32.415
4.269 REVESZ Gergo  HUN1:32.527
5.637 Hessel VAN BERKUM  NED1:32.682
547 Tom HOFKER  NEDDNS
 Race 108     (4 of 7)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.345 Melle VAN 'T WOUT  NED1:28.260 
2.262 Brendan YAMADA  CAN1:28.819
3.466 KRUEGER Cole William  HUN1:28.825
4.150 Sven ROES  NED1:29.857
5.544 Jens VAN 'T WOUT  NED1:31.051
6.661 Nicolas PERREAULT  CAN1:36.471
 Race 109     (5 of 7)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.433 Itzhak DE LAAT  NED1:27.068 
2.343 Bram STEENAART  NED1:27.295
3.176 Roberts KRUZBERGS  LAT1:27.985
4.536 Jasper BRUNSMANN  NED1:34.033
246 Adwin SNELLINK  NEDYC
 Race 110     (6 of 7)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.234 Daan BREEUWSMA  NED1:26.673 
2.535 Dennis VISSER  NED1:26.738
3.455 Stijn DESMET  BEL1:26.793
4.367 VARNYÚ Alex  HUN1:26.952
5.165 BURJÁN Csaba  HUN1:27.634
 Race 111     (7 of 7)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.363 LIU Shaolin Sandor  HUN1:27.635 
2.164 LIU Shaoang  HUN1:27.695
3.439 Friso EMONS  NED1:28.112
4.531 Sjinkie KNEGT  NED-    
272 Vladislav BYKANOV  ISRP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Bioracer
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Skate-Tec
Web-TV
Engo