Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP 2 - Salt Lake City, U.S.A. - 9-11 November 2018
 
Heats 1000 m (1) Ladies
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarterfinals, total 18 skaters)
 Race 11     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.121 KIM Yejin  KOR1:32.099Q
2.71 Erika LINDGREN  SWE1:32.148Q
3.127 Nikola MAZUR  POL1:32.186 
4.113 Moemi KIKUCHI  JPN1:34.459ADV
58 Cecilia MAFFEI  ITAP
 Race 12     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Lara VAN RUIJVEN  NED1:33.956Q
2.63 ZANG Yize  CHN1:34.068Q
3.122 Caroline MURPHY  LUX1:35.560 
4.133 Elizabeth JOHNSON  USA1:35.639
5.109 Nicole BOTTER GOMEZ  ITA-    
 Race 13     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.50 FAN Kexin  CHN1:36.370Q
2.31 Véronique PIERRON  FRA1:36.434Q
3.6 Natalia MALISZEWSKA  POL1:36.520 
4.131 Vera RASSKAZOVA  RUS1:36.957
5.33 Cheyenne GOH  SGP1:39.986
 Race 14     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 JASZAPATI Petra  HUN1:30.163Q
2.15 Maame BINEY  USA1:30.424Q
3.57 Shione KAMINAGA  JPN1:31.088
4.68 Patrycja MALISZEWSKA  POL1:31.427
5.103 Milada DOSLA  CZE1:34.202
 Race 15     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Yara VAN KERKHOF  NED1:30.318Q
2.130 Emina MALAGICH  RUS1:30.413Q
3.89 Petra RUSNAKOVA  SVK1:30.688q
4.66 Elena VIVIANI  ITA1:31.281
94 Alison DESMARAIS  CANP
 Race 16     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Sumire KIKUCHI  JPN1:33.235Q
2.14 Kathryn THOMSON  GBR1:33.379Q
3.108 KNOCH Marta  HUN1:34.302 
4.132 Danielle AMOS  USA1:36.236
 Race 17     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4 Sofia PROSVIRNOVA  RUS1:31.337Q
2.97 Alyson CHARLES  CAN1:31.338Q
3.102 WANG Xinran  CHN1:31.442 
4.117 Olga TIKHONOVA  KAZ1:31.580
5.34 Michaela KUNCIROVA  CZE1:31.697
 Race 18     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.24 Suzanne SCHULTING  NED1:33.068Q
2.119 CHOI Ji Hyun  KOR1:33.456Q
3.26 BACSKAI Sara Luca  HUN1:33.783 
4.100 Danaé BLAIS  CAN1:34.306
5.67 Mariya DOLGOPOLOVA  UKR1:38.485


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Bioracer
Sebra Sports
Web-TV
Engo
Kilimanjaro