Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
EVO CUP - Bialystok, Poland - 16-18 November 2018
 
Heats 333 meter Junior D Girls
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 42, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1267 Iryna MANOKHINA  KYIV37.321Q
2.299 Michalina WAWER  GIZ37.563Q
3.3188 Maja SWISLOCKA  UKSJB38.108
4.4246 Elizaveta KHALITOVA  PET38.192
5.549 Paula GELVERE  JLSS38.553
6.6180 Gabriela JARMOC  UKSJB39.926
 Race 43, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 Laura PETROVICA  SPARS35.298Q
2.2163 Magdalena OZIEMKIEWICZ  ORZEL38.840Q
3.3177 Anna FALKOWSKA  UKSJB39.394 
4.4203 Paulina KALINOWSKA  UKSSB41.615
5.547 Valerija BAKAJA  JLSS45.595
6.6178 Emilia GRABOWICZ  UKSJB53.409
 Race 44, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Katsiaryna AUCHYNNIKAVA  BLR34.543Q
2.225 Aliaksandra HALUBKOVA  ORS38.325Q
3.3122 Olga GOSK  JUV38.846 
4.479 Betija Dafne SUHANENKOVA  SPARS39.076
5.5184 Anika SEREDYNSKA  UKSJB40.012
6.6160 Marta KOTOWSKA  OLIGD45.351
 Race 45, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1124 Hanna ORZEPOWSKA  JUV35.394Q
2.275 Veronika IGOSINA  SPARS37.141Q
3.3179 Magda GRYGORUK  UKSJB37.171
4.451 Daniela MILUNA  JLSS39.217
5.5206 Aleksandra ZAJKOWSKA  UKSSB39.294
6.6223 Aleksandra GONTARSKA  WMKS46.677
 Race 46, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.177 Elina KICIGINA  SPARS35.078Q
2.2247 Mariia METELKINA  PET35.219Q
3.3123 Magdalena ORCIUCH  JUV35.310
4.4189 Kamila SZCZERBICKA  UKSJB38.297
5.5181 Pola LOKIC  UKSJB38.429
6.650 Ance GROSBERGA  JLSS38.719
 Race 47, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1162 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL35.520Q
2.289 Indre MILAKNYTE  LTU38.012Q
3.368 Laura JANKOVSKA  KSS38.952 
4.4205 Aleksandra ZACHOWICZ  UKSSB40.055
5.5186 Magda SUPRONIK  UKSJB42.695
6.6183 Gabriela RUTKOWSKA  UKSJB51.693
 Race 48, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1121 Oliwia BOBIER  JUV35.243Q
2.2248 Daria SASKOVA  PET35.778Q
3.376 Noela JAREMINA  SPARS39.094 
4.4182 Izabela POLAK  UKSJB40.271
5.590 Kotryna SOKOLOVSKYTE  LTU46.117
6.648 Paula EKERTE  JLSS47.769
 Race 49, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1125 Karolina SUHAK  JUV35.755Q
2.288 Gabija ASTRAUSKAITE  LTU36.699Q
3.3204 Natalia SOBIESIAK  UKSSB38.315
4.498 Weronika BILLER  GIZ41.462
5.5185 Julia SKARZYNSKA  UKSJB49.974
6187 Ewa SWISLOCKA  UKSJBP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Engo
Sebra Sports
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Web-TV
Bioracer
Skate-Tec