Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
EVO CUP - Bialystok, Poland - 16-18 November 2018
Heats 777 meter Junior D Girls
7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 21 skaters)
Race 10, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
162
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
1:25.656
Q
2.
2
267
Iryna MANOKHINA
KYIV
1:27.630
Q
3.
3
75
Veronika IGOSINA
SPARS
1:28.228
4.
4
68
Laura JANKOVSKA
KSS
1:31.357
5.
5
181
Pola LOKIC
UKSJB
1:32.809
6.
6
185
Julia SKARZYNSKA
UKSJB
1:37.135
7.
7
98
Weronika BILLER
GIZ
1:37.495
Race 11, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
37
Katsiaryna AUCHYNNIKAVA
BLR
1:23.624
Q
2.
2
125
Karolina SUHAK
JUV
1:30.023
Q
3.
3
163
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
1:32.410
4.
4
188
Maja SWISLOCKA
UKSJB
1:33.926
5.
5
182
Izabela POLAK
UKSJB
1:34.036
6.
6
51
Daniela MILUNA
JLSS
1:36.448
Race 12, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
123
Magdalena ORCIUCH
JUV
1:24.180
Q
2.
2
89
Indre MILAKNYTE
LTU
1:24.523
Q
3.
3
246
Elizaveta KHALITOVA
PET
1:25.206
4.
4
204
Natalia SOBIESIAK
UKSSB
1:30.932
5.
5
79
Betija Dafne SUHANENKOVA
SPARS
1:31.943
6.
6
184
Anika SEREDYNSKA
UKSJB
1:33.186
7.
7
48
Paula EKERTE
JLSS
1:41.487
Race 13, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
77
Elina KICIGINA
SPARS
1:24.591
Q
2.
2
25
Aliaksandra HALUBKOVA
ORS
1:30.343
Q
3.
3
177
Anna FALKOWSKA
UKSJB
1:31.671
4.
4
206
Aleksandra ZAJKOWSKA
UKSSB
1:34.387
5.
5
47
Valerija BAKAJA
JLSS
1:38.791
6.
6
99
Michalina WAWER
GIZ
1:44.391
7.
7
178
Emilia GRABOWICZ
UKSJB
-
Race 14, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
124
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
1:24.835
Q
2.
2
88
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:25.346
Q
3.
3
248
Daria SASKOVA
PET
1:25.535
4.
4
49
Paula GELVERE
JLSS
1:31.988
5.
5
203
Paulina KALINOWSKA
UKSSB
1:40.267
6.
6
186
Magda SUPRONIK
UKSJB
1:42.136
7
189
Kamila SZCZERBICKA
UKSJB
P
Race 15, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
90
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
1:29.482
Q
2.
2
50
Ance GROSBERGA
JLSS
1:30.998
Q
3.
3
76
Noela JAREMINA
SPARS
1:33.735
4.
4
183
Gabriela RUTKOWSKA
UKSJB
1:35.816
5.
5
121
Oliwia BOBIER
JUV
1:39.655
6.
6
180
Gabriela JARMOC
UKSJB
1:44.828
7
160
Marta KOTOWSKA
OLIGD
YC
Race 16, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
78
Laura PETROVICA
SPARS
1:23.585
Q
2.
2
179
Magda GRYGORUK
UKSJB
1:27.761
Q
3.
3
122
Olga GOSK
JUV
1:33.399
4.
4
187
Ewa SWISLOCKA
UKSJB
1:36.835
5.
5
247
Mariia METELKINA
PET
1:40.133
6.
6
205
Aleksandra ZACHOWICZ
UKSSB
1:49.687
7.
7
223
Aleksandra GONTARSKA
WMKS
1:54.815
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters