Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP-JUNIOR CHALLENGE (SAB-1)-SANOK OPEN - Sanok, Poland - 23-25 November 2018
Heats 777 meter JUNIOR D GIRLS
Race 280, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
48
Michaela POPLOVA
CZE
1:23.262
2.
105
Indre MILAKNYTE
LTU
1:27.562
3.
115
Michalina WAWER
GIZ
1:29.993
4.
143
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
1:32.855
5.
22
Bogoslava PAVLOVA
ICP
1:35.041
Race 281, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
78
SZIGETI Dora
MTK
1:24.346
2.
47
Magdalena HROMASOVA
CZE
1:24.561
3.
104
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:24.823
4.
166
Julia GAJDAMOWICZ
WMKS
-
Race 282, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
85
KORMANYOS Nina
SZKE
1:23.877
2.
106
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
1:24.011
3.
23
Michaela PETROVA
ICP
1:24.013
4.
114
Weronika BILLER
GIZ
1:41.499
Race 283, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
174
Sarlota GAL
ROU
1:22.752
2.
142
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
1:23.727
3.
32
Sonya STOYANOVA
SCIS
1:25.690
4.
21
Adelina CHANCHEVA
ICP
1:33.922
5.
167
Aleksandra GONTARSKA
WMKS
-
Semi Finals 777 meter JUNIOR D GIRLS
Race 318, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
174
Sarlota GAL
ROU
1:21.011
2.
23
Michaela PETROVA
ICP
1:21.073
3.
78
SZIGETI Dora
MTK
1:21.311
4.
142
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
1:22.921
5.
105
Indre MILAKNYTE
LTU
1:26.125
Race 319, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
48
Michaela POPLOVA
CZE
1:21.323
2.
85
KORMANYOS Nina
SZKE
1:21.556
3.
47
Magdalena HROMASOVA
CZE
1:21.666
4.
104
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:22.080
5.
106
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
1:37.241
Final 777 meter JUNIOR D GIRLS
Race 326, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
48
Michaela POPLOVA
CZE
1:19.341
34
2.
174
Sarlota GAL
ROU
1:19.497
21
3.
85
KORMANYOS Nina
SZKE
1:19.671
13
4.
78
SZIGETI Dora
MTK
1:19.813
8
5.
23
Michaela PETROVA
ICP
1:38.915
5
Distance Classification 777 meter JUNIOR D GIRLS
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
48
Michaela POPLOVA
CZE
1
34
1|1|1
1:19.341
2.
174
Sarlota GAL
ROU
2
21
1|1|2
1:19.497
3.
85
KORMANYOS Nina
SZKE
3
13
1|2|3
1:19.671
4.
78
SZIGETI Dora
MTK
4
8
1|3|4
1:19.813
5.
23
Michaela PETROVA
ICP
5
5
3|2|5
1:21.073
Semi Finals, Group 1
6.
47
Magdalena HROMASOVA
CZE
3
2|3
1:21.666
7.
142
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
4
2|4
1:22.921
8.
104
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
4
3|4
1:22.080
9.
106
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
5
2|5
1:24.011
10.
105
Indre MILAKNYTE
LTU
5
2|5
1:26.125
Heats, Group 1
11.
32
Sonya STOYANOVA
SCIS
3
3
1:25.690
12.
115
Michalina WAWER
GIZ
3
3
1:29.993
13.
143
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
4
4
1:32.855
14.
21
Adelina CHANCHEVA
ICP
4
4
1:33.922
15.
114
Weronika BILLER
GIZ
4
4
1:41.499
16.
166
Julia GAJDAMOWICZ
WMKS
4
4
17.
22
Bogoslava PAVLOVA
ICP
5
5
1:35.041
18.
167
Aleksandra GONTARSKA
WMKS
5
5
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters