Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 4 (SAB-2) - JUNIOR CHALLENGE - Heerenveen, Netherlands - 7-9 December 2018
 
Final 1000 meter Men Junior B
 Race 290, Group J     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.175 Thibault FOSTIER  STKG1:38.462 
2.282 Manel VISSCHER  SVU1:38.640
3.544 Samuel FÜSSINGER  ECO1:38.907
4.4129 Lars SCHERPENZEEL  IJA1:38.954
5.392 Matteo DEFOSSE  USF1:42.631
 Race 291, Group I     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.367 Erwin HOGERLAND  SCT1:40.103 
2.269 Matt GARDNER  SHF1:40.228
3.483 Arthur VAN DIJK  SVU1:40.628
4.148 Jonas HAMMERMÜLLER  EVD1:40.830
5.668 Luke TEN KLOOSTER  SCT1:41.095
6.572 Chris BARTELS  STB1:43.535
 Race 292, Group H     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Jens RUIJS  NSV1:36.235 
2.343 Matheo GRALL  CVGH1:36.325
3.455 Pepijn KOESTAL  IJVZ1:36.535
4.573 Kurt VAN BAAR  STB1:36.630
5.237 Ollie ROWE  ALD1:40.789
6.658 Ilias PEETERS  IRTA1:51.770
 Race 293, Group G     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.257 Jeroen WILHELM  IJVZ1:37.384 
2.141 Mattia PEGHINI  CPP1:37.474
3.445 Enzo PROOST  ERL1:37.722
4.691 Noah BUFFET  USF1:37.764
5.370 Milan SCHENK  STB1:38.818
6.564 Melvin WILTING  NSV2:02.487
 Race 294, Group F     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.436 Solomon PREMPEH  ALD1:42.019 
3.153 Tijn LEIJGRAAFF  IHCL1:42.529
3.247 Clemens PFROPPER  EVD1:42.165
4.387 Dedmer BOUMA  TRL1:42.853
593 Giuseppe ROMEO  VGTP
 Race 295, Group E     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.377 Mans BOSKAMP  SVU1:33.662 
2.185 Brian VAN RIET  TRL1:33.724
3.550 Henk VAN ATTEN  IHCL1:33.982
4.462 Kyle ROSS-WADDELL  NIRC1:34.099
5.274 Adriaan DEWAGTERE  STKG1:45.040
 Race 296, Group D     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Davide OSS CHEMPER  CPP1:33.585 
2.378 Pieter BOLSIUS  SVU1:33.739
3.263 Steijn KOOPS  NSV1:33.830
4.461 Till SCHÄFER  MERC1:35.077
5.580 Martijn DOUMA  SVU1:36.482
 Race 297, Group C     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 Gabriel VOLET  OAST1:31.897 
2.338 Warre VAN DAMME  BSC1:32.005
3.595 Leander SCHEPERS  YDS1:32.231
4.471 Daan KOS  STB1:32.491
5.294 Nicolò PERETTI  VGT1:52.899
 Race 309, Group B     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.560 Augustin GÉRÉ  LUX1:29.6433 
2.276 Zeno DE BOER  SVU1:29.7852
3.479 Jari VAN POLEN  SVU1:29.9031
4.354 Jesse SPEIJERS  IJVZ1:30.327
5.159 Thibault MÉTRAUX  LST1:35.509
 Race 310, Group A     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.188 Jens VAN 'T WOUT  TRL1:33.22334 
2.246 Yanghun Ben JUNG  EVD1:33.34521
3.335 Peter RICHES  ALD1:33.63113
4.484 Hessel VAN BERKUM  TRL1:33.6898
5.539 Thomas NADALINI  CPP1:34.4915


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Sebra Sports
Bioracer