Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SANTA CLAUS CUP - Budapest, Hungary - 7-9 December 2018
 
Heats 1000 meter Men
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 264, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 SZIKLASI Andras  MTK1:36.058Q
2.2172 Jovan DJORDJEVIC  SRB1:36.734Q
3.316 Han TIANLUN  CRAC1:36.867
4.4179 Jakub HUNADY  PRKP1:51.120
5.5184 Frantisek HRIC  PRE1:51.276
 Race 265, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 SZASZ Attila  MTK1:31.972Q
2.292 BONTOVICS Balazs  MTK1:32.124Q
3.3116 REVESZ Gergo  SZKE1:32.357
4.4143 LENGYEL Levente  TKKSE-    
 Race 266, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Song JIAHUA  CRAC1:42.379Q
2.294 SZIGETI Adam  MTK1:44.038Q
3.399 VEGI Daniel  MTK1:45.150
4.4142 GERA Marton  TKKSE-    
 Race 267, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 TIBORCZ Daniel  MTK1:41.274Q
2.2144 NOGRADI Bence  TKKSE1:41.463Q
3.3173 Miodrag POPOVIC  SRB1:45.052
4.4115 KALMAR Levente  SZKE1:48.239
 Race 268, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.113 Yang HAO  CRAC1:41.109Q
2.298 VAJDA Balazs  MTK1:41.481Q
3.3161 Csongor Jozsef CSILLAG  ISK1:46.364 
4.491 BOHN Zsombor  MTK1:51.343
5.5145 PETER Gergely Daniel  TKKSE1:54.906
 Race 269, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 TALABOS Attila  MTK1:40.074Q
2.215 Shao PENG  CRAC1:40.383Q
3.3171 Bora BAKA  SRB1:48.449 
4.4166 Valentino PINTAR SENICA  SLO-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Web-TV
Skate-Tec
Bioracer
Engo
Kilimanjaro
Impakt Sport