Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 5 (CD-3) - Lommel, Belgium - 18-20 January 2019
 
Semi Finals 1500 meter Men Junior C
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
 Race 51, Group B     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.379 Bas VAN DER VALK  SCT2:53.425Q
2.134 Bent SCHOOB  ETR2:56.844Q
3.514 Nathan CHIRON  CST2:57.257 
4.649 Timo BOERSEMA  HVHW2:57.465
5.495 Niklas REINDERS  STG2:57.469
6.247 Rafael SCHLOSSARECK  EVD-    
 Race 52, Group B     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.619 Samuel FÜSSINGER  ECO2:42.951Q
2.553 Bryant BOOGERT  IJA2:44.845Q
3.435 Gustav HAMANN  ETR2:45.249 
4.7120 Eelke WESTRA  TRL2:45.773
5.157 Sam NOORDERGRAAF  IJVZ2:46.457
6.336 Yaron BRANDES  ETR2:50.951
7.217 Fabian RADT  DKIJV2:51.955
 Race 53, Group B     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.7129 Etienne BASTIER  USO2:49.017Q
2.644 Clemens PFROPPER  EVD2:49.362Q
3.446 Leon DÖRING  EVD2:52.172 
4.5121 Tim KARELSE  TRL2:53.988
5.337 Wilhelm Friedrich HARDER  ETR2:54.098
6.17 Tom COMBESCOT  ASMB2:54.116
7.211 Willian BONNENFANT  CNPV2:54.388
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
 Race 54, Group A     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1116 Jenning DE BOO  TRL3:02.275Q
2.478 Hidde VAN DIJK  SCT3:03.346Q
3.23 Ollie ROWE  ALD3:05.227 
4.3119 Emiel SCHEEPSTRA  TRL3:06.850
5.693 Brian BOER  STB3:15.058
6.5124 Arthur VANBESIEN  USF3:23.775
 Race 55, Group A     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.492 Idse VAN BENTHUM  STB2:45.470Q
2.176 Tawan THOMAS  RPV2:45.852Q
3.2118 Samuel JANSEN  TRL2:50.710 
4.56 Jules MAGNENET  ASMB2:53.119
5.672 Jason WILTING  NSV3:11.069
6.38 Timofey DONSKOI  BSC3:19.991
 Race 56, Group A     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Theo COLLINS  ALD2:50.237Q
2.3117 Niels BERGSMA  TRL2:50.577Q
3.258 Warre NOIRON  IRTA2:52.071 
4.515 Noa LEFORT-VENDANGE  CVGH2:54.482
5.445 Jonas HAMMERMÜLLER  EVD2:55.562
6.656 Thijmen KOESTAL  IJVZ3:02.414


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Engo
Bioracer
Kilimanjaro