Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
REGIO COMPETITIE NOORD-OOST-3 - Groningen, Netherlands - 27 January 2019
 
Finale 2000 m Relay Pupillen
 Race 68, Groep 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.411 Trias Y  TRL-Y4:27.78 
 53Juul PLOMP
 68Sverre BAKKER
 73Lars DIJCK
 74Sanne BRINKSMA
2.36 Trias FG  TRL-FG4:58.17
 57Nils WAGENAAR
 59Watse WESTRA
 65Bjorn SCHIPHOF
 69Ingmar CARPENTER
3.218 SCT-4  SCT-45:22.70
 145Amber VAN DER HEIDE
 150Yoran VERHALLEN
 151Sara VAN DE POL
 152Ingmar WIETSMA
4.110 Trais V  TRL-V6:43.09
 63Bastian FABER
 64Jurjen KRAMER
 66Dautsen VAN DER MEER
 75Manou WALTA
53 ST Groningen  STGDNS
 233Sarah BOOIJ
 238Robert JACKSON
 245Anne BREIDER
 246Nathan BONGENAAR
 Race 69, Groep 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.315 STG-Girl Power  STG-G-     
 232Iben KOEN
 239Marleen KNOL
 247Britt BREIDER
 248Zo√® DE ESCH
2.512 Trias Z  TRL-Z-    
 39Yfke ZUIDERSMA
 60Yente BROUWERS
 70Joris POELSTRA
 71Kaya GIESING
3.44 Shorttrackteam GO  GO-    
 303Anne KEPPELS
 306Stella SLEEBOS
 317Briget WOLBERS
 323Jules KEPPELS
4.217 SCT-3  SCT-3-    
 139Amber WIETSMA
 142Esther DROST
 143Wout NIJLAND
 149Marijn WIJKSTRA
5.114 STG-Boys  STG-B-    
 227Lucien DE ESCH
 229Daan RIDDER
 240Jaron RIDDER
 251Daan BOOIJ
 Race 70, Groep 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.113 GO 2  GO-23:49.41 
 300Stefan MEIJER
 310Sjors HISSINK
 318Niels WIJMA
 321Robin KEPPELS
2.48 Trias Q  TRL-Q3:56.45
 24Riemer Jan ZUIDERSMA
 42Eline NAUTA
 49Mathys FABER
 67Pieter ZIJLSTRA
3.29 Trias T  TRL-T3:56.88
 43Janna Wietske VAN DER ENDE
 47Nine Brecht OOSTERHOF
 54Lise DIJKSTRA
 61Lana SCHIPHOF
4.316 SCT-2  SCT-24:00.14
 133Pien KOOIJMAN
 138Djoeke SCHMITZ
 140Sophie NIJBOER
 141Rosalie VAN DER LAAN
 Race 71, Groep 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 SC Thialf Heerenveen  SCT3:30.57 
 129Philip DINIZ
 130Jarno HAITJEMA
 157Jesper SCHMITZ
 161Colin BREED
2.41 Trias Shorttrack  TRL3:30.72
 1Tsjerk VAN DER MEER
 3Jurre SYBRANDI
 37Rinze KOENEN
 38Robin METZ
3.35 Trias D  TRL-D3:32.52
 20Froukje ZUIDERSMA
 21Lena SCHEEPSTRA
 23Lotte DONDERWINKEL
 62Fenna WASSENAAR
4.27 Trias P  TRL-P3:43.09
 29Jesse TUINSTRA
 30Joop SINNEMA
 32Steyn WAGENAAR
 36Noah VAN RIET


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Kilimanjaro
Bioracer
Web-TV
Engo