Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
AUDI ISU WORLDCUP 3 - Shanghai, China - 9-12 November 2017
 
Preliminaries 500 m Ladies
  12 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 35 skaters)
 Race 31     (1 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6 CHOI Minjeong  KOR43.783Q
2.14 ZANG Yize  CHN44.658Q
3.66 Tatiana BORODULINA  RUS44.753q
4.76 Mariya IZAFATAVA  BLR46.056
5.37 Alica PORUBSKA  SVK46.184
 Race 32     (2 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 FAN Kexin  CHN43.332Q
2.7 Suzanne SCHULTING  NED43.335Q
3.20 Bianca WALTER  GER45.211q
4.78 Selma POUTSMA  FRA45.394
5.41 Yu-Tzu LIN  TPE46.843
 Race 33     (3 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.9 Arianna FONTANA  ITA44.074Q
2.27 Sumire KIKUCHI  JPN44.087Q
3.25 Hanne DESMET  BEL45.818q
4.36 Michaela HRUZOVA  CZE45.876
5.33 Katrin MANOILOVA  BUL1:07.204
 Race 34     (4 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Sofia PROSVIRNOVA  RUS44.028Q
2.21 Yara VAN KERKHOF  NED44.043Q
3.89 Yuki KIKUCHI  JPN44.344q
4.64 Iong A KIM  KAZ45.878
5.32 Katerina NOVOTNA  CZE48.163
 Race 35     (5 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 Elise CHRISTIE  GBR43.478Q
2.26 VĂ©ronique PIERRON  FRA44.925Q
3.40 Erika LINDGREN  SWE1:05.126q
16 Jessica KOOREMAN  USAP
71 Yulia SHISHKINA  RUSP
 Race 36     (6 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.56 KIM Yejin  KOR44.011Q
2.34 Anastasya KRESTOVA  KAZ44.257Q
3.38 Agne SEREIKAITE  LTU45.087q
4.42 Vera TRYBUL  BLR45.670
5.130 Patrycja MALISZEWSKA  POL1:04.163
 Race 37     (7 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.54 Lara VAN RUIJVEN  NED44.040Q
2.135 Maame BINEY  USA44.225Q
3.18 Deanna LOCKETT  AUS44.270q
4.19 Tifany HUOT MARCHAND  FRA45.481
5.102 Samantha MORRISON  GBR46.425
 Race 38     (8 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.61 Kasandra BRADETTE  CAN44.759Q
2.31 Magdalena WARAKOMSKA  POL44.881Q
3.52 KONYA Zsofia  HUN44.933q
4.87 Anna YAKIMOVA  BUL46.995
5.46 Cheyenne GOH  SGP47.177
 Race 39     (9 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.28 Natalia MALISZEWSKA  POL44.925Q
2.44 Charlotte GILMARTIN  GBR44.947Q
3.77 Michaela KUNCIROVA  CZE46.292q
4.127 Assel TAISHMANOVA  KAZ46.341
5.146 ZHANG Yuting  CHN46.460
 Race 40     (10 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.59 Jamie MACDONALD  CAN44.454Q
2.51 Shione KAMINAGA  JPN45.525Q
3.11 JASZAPATI Petra  HUN1:11.803ADV
108 Ranya EZZI  SWEDNS
17 Anna SEIDEL  GERP
 Race 41     (11 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.24 Kim BOUTIN  CAN43.625Q
2.35 Lucia PERETTI  ITA43.984Q
3.72 Kristen SANTOS  USA44.805q
4.121 Tina GRASSOW  GER45.970
5.43 Mariia-Mahdalyna UZAKOVA  UKR47.195
 Race 42     (12 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Martina VALCEPINA  ITA44.545Q
2.128 KIM A Lang  KOR44.605Q
3.29 KESZLER Andrea  HUN44.704q
4.109 Anja CHONG  MAS48.458
5.112 Zornica PENCHEVA  BUL48.697


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Engo
Sebra Sports
Kilimanjaro
Web-TV
Bioracer