Events
Budapest
Nijmegen-SC
Hasselt
Pontebba-SC
Gent
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 2 - Moscow, Russia - 12-14 October 2018
 
Heats 1000 meter Ladies
  9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 121, Group 1     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.145 Angelina TARASOVA  RUS1:42.724Q
2.297 Anastasia SOLOVIEVA  RUS1:42.909Q
3.3139 Inna LAVRENTYEVA  RUS1:42.976 
4.424 Marina KIRILLOVA  RUS1:47.279
5.5102 Anastasia ZUBOVA  RUS1:48.005
 Race 122, Group 1     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1136 Sofia BOYTSOVA  RUS1:40.954Q
2.288 Diana VOLITSEVA  RUS1:42.147Q
3.3134 Lyubov YAKIMOVA  RUS1:43.226 
4.422 Aleksandra PANINA  RUS1:43.443
5.528 Evelina KOLTOVSKAYA  RUS1:46.734
 Race 123, Group 1     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1138 Rozalina TCHAN  RUS1:40.527Q
2.226 Elena LISENKOVA  RUS1:40.814Q
3.350 Polina ZINDAROVA  RUS1:41.155
4.4103 Sofia ERUNOVA  RUS1:41.303
5.564 Anastasia MAKAROVA  RUS1:46.258
 Race 124, Group 1     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.175 Anastasia MIGUNOVA  RUS1:40.514Q
2.2137 Anna VOSTRIKOVA  RUS1:40.526Q
3.360 Albina MANYAKINA  RUS1:41.457 
4.420 Kristina MALAKHOVA  RUS1:42.548
5.581 Dariya BUKAREVA  RUS1:43.264
 Race 125, Group 1     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.187 Ekaterina DELYUKINA  RUS1:41.424Q
2.225 Alina FOMTCHESKOVA  RUS1:41.524Q
3.3100 Alena SHUGAROVA  RUS1:41.555 
4.417 Anna ADAMOVSKAYA  RUS1:56.101
558 Ekaterina STEKLENEVA  RUSP
 Race 126, Group 1     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1132 Adelina DOKOLINA  RUS1:42.582Q
2.218 Kseniia RASSKAZOVA  RUS1:42.683Q
3.380 Svetlana TYULENEVA  RUS1:44.710 
4.4101 Kapitalina BADIRKHANOVA  RUS1:48.357
5.523 Yulia SURKOVA  RUS1:55.608
 Race 127, Group 1     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Aleksandra IVANOVA  RUS1:44.486Q
2.246 Dariya KOMISSAROVA  RUS1:46.437Q
3.376 Anastasia URZHUMOVA  RUS1:47.051 
4.419 Viktoria DUDINA  RUS1:47.057
5.589 Ekaterina ULIANOVA  RUS1:48.845
 Race 128, Group 1     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Olga BELYAKOVA  RUS1:36.914Q
2.2133 Elena SEREGINA  RUS1:37.153Q
3.316 Anastasia KUSCHU  RUS1:39.912
4.463 Anastasia AVERYANOVA  RUS1:48.538
5.590 Marina KLIMOVA  RUS-    
 Race 129, Group 1     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1131 Darya ROZMAHOVA  RUS1:43.754Q
2.257 Tatiana KOBIZEVA  RUS1:44.400Q
3.361 Sofia PROSVIRNOVA  RUS1:46.053 
4.448 Kristina MOZHAYEVA  RUS-