Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
7TH EVO CUP - BIALYSTOK CUP - Bialystok, Poland - 17-19 November 2017
 
Heats 500 meter Junior D Girls
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 18 skaters)
 Race 178, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1228 Kseniya ADAMENKO  KYIV51.415Q
2.2187 Karolina SUHAK  UKSSB53.386Q
3.339 Laura PETROVICA  SPARS53.827q
4.4199 Diana EKIMENKO  KAL1:02.009
5170 Oliwia MATOWICKA  UKSJBDNS
6102 Kamila SAGANEK  JUVP
 Race 179, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.140 Alina USATOVA  SPARS50.503Q
2.2185 Hanna ORZEPOWSKA  UKSSB53.587Q
3.363 Martyna KUCHTA  GIZ55.233q
4.4100 Magdalena ORCIUCH  JUV55.246
5.5168 Natalia SOBIESIAK  UKSJB1:03.090
6.6149 Magdalena OZIEMKIEWICZ  ORZEL1:03.485
 Race 180, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.122 Ekaterina AVCHYNNIKOVA  ORS52.292Q
2.2165 Agnieszka BOGDANOWICZ  UKSJB53.118Q
3.3150 Katarzyna REINDL  ORZEL54.776q
4.452 Gabija ASTRAUSKAITE  LTU1:03.002
5.5186 Natalia SOBIESIAK  UKSSB1:03.025
6.699 Ewelina MACIEJEWSKA  JUV1:30.842
 Race 181, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1222 Myroslava SELIUKOVA  KHV51.767Q
2.2200 Kristina ZOTYCH  KAL55.408Q
3.3148 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL55.541q
4.4167 Magda GRYGORUK  UKSJB58.380
5.5171 Anika SEREDYNSKA  UKSJB1:08.277
6.698 Jagoda JAROCKA  JUV-    
 Race 182, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1103 Natalia ZIELENKIEWICZ  JUV53.294Q
2.2198 Anastasiia BESPAMIATNOVA  KAL53.323Q
3.338 Luiza Marta GALINA  SPARS1:00.629 
4.4166 Adrianna DAKOWICZ  UKSJB1:01.449
5.553 Indre MILAKNYTE  LTU1:02.493
6.6143 Adrianna CARBONE  MOSIR1:20.097
 Race 183, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1214 Tamara TOKAROVA  PRE55.521Q
2.2229 Daria ARTEMENKO  KYIV55.681Q
3.396 Oliwia BOBIER  JUV58.240 
4.4184 Olga GOSK  UKSSB59.143
5.5164 Oliwia BIESIADA  UKSJB1:15.417
637 Marija BORODOVSKA  SPARSP
 Race 184, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Karolina PARCZEWSKA  JUV54.254Q
2.236 Daniela ANIKEVICA  SPARS54.597Q
3.3169 Gabriela MACIEJEWSKA  UKSJB57.814 
4.454 Kotryna SOKOLOVSKYTE  LTU58.445
5.597 Kinga CHILIMONIUK  JUV1:14.726
6.623 Palina BUHLAYEVA  ORS-    ADV


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Engo
Skate-Tec
Kilimanjaro
Web-TV
Bioracer
Eraton Race Timers
Impakt Sport