Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
7TH EVO CUP - BIALYSTOK CUP - Bialystok, Poland - 17-19 November 2017
 
Final 500 meter Junior D Girls
 Race 301, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1143 Adrianna CARBONE  MOSIR54.664 
2.297 Kinga CHILIMONIUK  JUV54.838
3.398 Jagoda JAROCKA  JUV57.226
4.499 Ewelina MACIEJEWSKA  JUV58.327
5.5164 Oliwia BIESIADA  UKSJB58.494
6.6149 Magdalena OZIEMKIEWICZ  ORZEL59.339
7.7168 Natalia SOBIESIAK  UKSJB1:00.089
8.8171 Anika SEREDYNSKA  UKSJB1:07.286
 Race 302, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1166 Adrianna DAKOWICZ  UKSJB58.836 
2.2184 Olga GOSK  UKSSB59.750
3.3199 Diana EKIMENKO  KAL1:00.899
4.453 Indre MILAKNYTE  LTU1:01.530
5.5186 Natalia SOBIESIAK  UKSSB1:11.819
6.652 Gabija ASTRAUSKAITE  LTU1:14.769
 Race 303, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1100 Magdalena ORCIUCH  JUV56.518 
2.2169 Gabriela MACIEJEWSKA  UKSJB57.314
3.3167 Magda GRYGORUK  UKSJB57.832
4.438 Luiza Marta GALINA  SPARS58.675
5.554 Kotryna SOKOLOVSKYTE  LTU58.956
6.696 Oliwia BOBIER  JUV1:13.017
 Race 304, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.123 Palina BUHLAYEVA  ORS53.974 
 Race 305, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1103 Natalia ZIELENKIEWICZ  JUV53.677 
2.236 Daniela ANIKEVICA  SPARS55.231
3.3200 Kristina ZOTYCH  KAL55.484
4.463 Martyna KUCHTA  GIZ55.691
5.5214 Tamara TOKAROVA  PRE1:01.919
6.6148 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL1:03.118
 Race 306, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Karolina PARCZEWSKA  JUV52.251 
2.2198 Anastasiia BESPAMIATNOVA  KAL53.020
3.339 Laura PETROVICA  SPARS53.066
4.4165 Agnieszka BOGDANOWICZ  UKSJB53.173
5.5187 Karolina SUHAK  UKSSB53.318
6.6229 Daria ARTEMENKO  KYIV53.993
 Race 307, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1228 Kseniya ADAMENKO  KYIV50.60434 
2.240 Alina USATOVA  SPARS50.72621
3.3222 Myroslava SELIUKOVA  KHV51.28013
4.422 Ekaterina AVCHYNNIKOVA  ORS51.4258
5.5185 Hanna ORZEPOWSKA  UKSSB54.7285
6.6150 Katarzyna REINDL  ORZEL54.9563


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Bioracer
Sebra Sports
Impakt Sport
Engo
Skate-Tec