Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
Rostock-HC
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS RUSSIA - Kolomna, Russia - 21-24 December 2017
 
Semi Final 1500 meter Ladies
 Race 12, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Viktoria DUDINA  RUS2:46.228
2.270 Nadezhda RUMYANCEVA  RUS2:46.449
3.3172 Anna ANDREYEVSKAYA  RUS2:46.498
4.422 Karina PAVLENKO  RUS2:47.766
5.5148 Valeriya TIMOFEYEVA  RUS2:49.725
625 Anastasia MAKAROVA  RUSDNS
 Race 13, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1164 Alena SHUGAROVA  RUS2:35.206
2.265 Natalia PLUGINA  RUS2:35.373
3.3166 Kapitalina BADIRKHANOVA  RUS2:42.234
4.483 Dariya KOMISSAROVA  RUS2:44.102
5.590 Anastasia SOLOVIEVA  RUS-    
  3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
 Race 14, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1144 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS2:33.923Q
2.2169 Anna MATVEEVA  RUS2:34.104 
3.385 Liudmila KOZULINA  RUS2:36.902
4.4145 Ekaterina DELYUKINA  RUS2:38.003
5.5162 Ekaterina ULIANOVA  RUS2:39.381
6.6142 Sofia BOYTSOVA  RUS2:55.392
768 Angelina TARASOVA  RUSP
 Race 15, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Emina MALAGICH  RUS2:32.992Q
2.2170 Yuliia BERESNEVA  RUS2:33.400 
3.3168 Elizaveta KUZNETSOVA  RUS2:33.473
4.486 Anastasia MIGUNOVA  RUS2:34.722
5.584 Ekaterina RJABOVA  RUS2:34.751
6.662 Olga BOKOVA  RUS2:38.091
7.7173 Darya ROZMAHOVA  RUS2:38.438
 Race 16, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.188 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS2:25.292Q
2.282 Olga BELYAKOVA  RUS2:26.099 
3.3143 Marina SEMENOVA  RUS2:27.522
4.4149 Diana VOLITSEVA  RUS2:28.500
5.526 Kseniia RASSKAZOVA  RUS2:34.690
6.6175 Adelina DOKOLINA  RUS2:39.559


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Eraton
Sebra Sports
Engo
Impakt Sport
Bioracer
Skate-Tec
Web-TV