Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OBERSTDORF SUMMERCAMP TROPHY - Oberstdorf, Germany - 7-8 August 2020
 
Semi Final 500 meter Junior C Boys
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 147, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 Elliot BAKER  NIRC51.644Q
2.382 Jimmy KIESGEN  LUX52.151Q
3.2124 Epke VAN BENTHUM  STB1:00.722 
4187 Evan LEEUWIS  NSVDNS
 Race 148, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.168 Arty CLAREY  NIRC49.861Q
2.57 Joseph ARMSTRONG  ALD50.622Q
3.233 Jarno MEIJER  GO58.231
4.3175 Jakob JOAS  ECO1:00.075
4154 Mathys FABER  TRLDNS
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 149, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1168 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT48.567Q
2.5155 Rinze KOENEN  TRL48.893Q
3.254 Sarp VISSER  IHCL49.209
4.369 Freddie POLAK  NIRC57.776
5.473 Max KLEINRENSINK  NSV-    
 Race 150, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.551 Jacob OUWENEEL  IHCL49.496Q
2.1156 Robin METZ  TRL49.741Q
3.4108 Xaver GROSS  SLI54.236 
4.353 Timo VALENTIJN  IHCL1:05.374
5.2158 Jurre SYBRANDI  TRL1:13.024
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 151, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1161 Noah VAN RIET  TRL44.797Q
2.3173 Miika KLEVSTUEN  OSK46.527Q
3.2143 Leon VISSER  SVU46.771 
4.4140 Jonas DE JONG  SVU49.181
 Race 152, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1141 Asif MUHAMMAD  SVU46.768Q
2.257 Nick ENDEVELD  IJVZ46.886Q
3.499 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES47.186 
4.3133 Larsen CASUBOLO  STKG47.712


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Bioracer
Skate-Tec
Sebra Sports
Kilimanjaro
Impakt Sport
Eraton Race Timers