Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-1 - Salt Lake City, U.S.A. - 1-3 November 2019
 
Quarterfinals 1500 m Ladies
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semifinals, total 19 skaters)
 Race 18     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Cynthia MASCITTO  ITA2:25.566Q
2.23 Courtney SARAULT  CAN2:25.645Q
3.107 Corinne STODDARD  USA2:26.254q
4.11 Anna SEIDEL  GER2:26.505
5.8 ZANG Yize  CHN2:27.428
6.138 April SHIN  USA2:27.738
 Race 19     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 Suzanne SCHULTING  NED2:33.137Q
2.50 Aurélie MONVOISIN  FRA2:33.303Q
3.77 Danaé BLAIS  CAN2:33.807 
4.119 Tereza PFEIFEROVA  CZE2:35.047
5.19 Tifany HUOT MARCHAND  FRA2:36.569
 Race 20     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.48 HAN Yu Tong  CHN2:33.211Q
2.124 Arianna FONTANA  ITA2:33.405Q
3.21 Ami HIRAI  JPN2:33.700q
4.130 NOH Do Hee  KOR2:34.169
5.79 Kamila STORMOWSKA  POL2:34.446
6.125 Yuna KOIKE  JPN2:34.655
 Race 21     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 ZHANG Yuting  CHN2:25.697Q
2.57 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS2:26.430Q
3.121 SZILICZEI-NEMET Rebeka  HUN2:26.675q
4.12 Rianne DE VRIES  NED2:28.764
5.137 Hailey CHOI  USA2:29.080
10 Hanne DESMET  BELP
 Race 22     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3 Kim BOUTIN  CAN2:24.447Q
2.129 KIM A Lang  KOR2:24.773Q
3.71 Shione KAMINAGA  JPN2:25.183q
4.32 Michaela SEJPALOVA-HRUZOVA  CZE2:26.256
5.134 Gabriela TOPOLSKA  POL2:27.141
 Race 23     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 CHOI Minjeong  KOR2:40.392Q
2.55 Arianna SIGHEL  ITA2:40.483Q
3.33 Lucia FILIPOVA  SVK2:40.946 
4.27 BACSKAI Sara Luca  HUN2:42.446
5.136 Tetyana ZARVANSKA  UKR2:44.664
 Race 24     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS2:19.528Q
2.123 LOCKETT Deanna  HUN2:19.629Q
3.49 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS2:19.926q
4.133 Marijn WIERSMA  NED2:23.487
5.35 Mariia-Mahdalyna UZAKOVA  UKR2:30.060


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Impakt Sport
Bioracer
Skate-Tec
Web-TV
Engo
Eraton Race Timers
Sebra Sports