Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-5 - Dresden, Germany - 7-9 February 2020
 
Rep. Quarterfinals 1500 m (1) Men
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Rep. Semifinals, total 14 skaters)
 Race 109     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Kota KIKUCHI  JPN2:31.411Q
2.180 Ryan PIVIROTTO  USA2:31.608Q
3.166 Katsunori KOIKE  JPN2:31.669 
4.126 Ethan TREACY  GBR2:32.015
5.103 Szymon WILCZYK  POL2:33.685
6.140 Endijs VIGANTS  LAT2:36.169
 Race 110     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.106 Niall TREACY  GBR2:34.119Q
2.45 Ethan DE ROSE  NZL2:34.865Q
3.153 Ivan LAHIMAKHAY  BLR2:36.502
4.39 Dominic ANDERMANN  AUT2:36.508
5.150 Robin TENZER  GER2:37.371
6.211 Lubomir KALCHEV  BUL2:59.428
 Race 111     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.145 Zdenek SEJPAL  CZE2:25.018Q
2.111 Jonathan MOODY  GBR2:25.142Q
3.131 Natthapat KANCHARIN  THA2:25.887q
4.215 Khairil Ridhwan KHALIL  MAS2:32.069
5.179 Clayton DE CLEMENTE  USA2:44.933ADV
6.118 Metehan ATAN  TUR-    
6.164 Ibuki HAYASHI  JPN-    ADV
 Race 112     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.181 SONG Jiahua  CHN2:35.684Q
2.36 Oleh HANDEI  UKR2:36.029Q
3.189 OLAH Bence  HUN2:36.198
4.34 Martin KOLENC  CRO2:40.083ADV
5.82 Nikita NEMIRO  UKR2:40.668
46 Hyun Woo (Andy) JUNG  AUSDNS
113 Pawel ADAMSKI  POLP
 Race 113     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 S├ębastien LEPAPE  FRA2:22.812Q
2.177 Furkan AKAR  TUR2:23.939Q
3.209 Robbe VOLCKAERT  BEL2:54.879
4.70 Mersaid ZHAKSYBAEV  KAZ-    
80 Friso EMONS  NEDP
109 Nicolas ANDERMANN  AUTP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Sebra Sports
Engo
Web-TV
Bioracer
Impakt Sport
Skate-Tec