Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-6 - Dordrecht, Netherlands - 14-16 February 2020
 
Heats 500 m Men
  12 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarterfinals, total 18 skaters)
 Race 52     (1 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.68 Cédrik BLAIS  CAN41.722Q
2.71 Mattia ANTONIOLI  ITA41.876 
3.81 LI Wenlong  CHN42.340
4.221 Wei-Cheng LIAO  TPE45.397
109 Nico ANDERMANN  AUTP
 Race 53     (2 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.7 LEE June Seo  KOR40.686Q
2.64 Pascal DION  CAN40.817q
3.203 Sven ROES  NED40.928
4.190 Shogo MIYATA  JPN41.403
5.179 Clayton DE CLEMENTE  USA44.236
 Race 54     (3 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 WU Dajing  CHN41.049Q
2.100 Pietro SIGHEL  ITA41.089q
3.180 Ryan PIVIROTTO  USA43.070
4.54 Jovan DJORDJEVIC  SRB43.982
5.124 Ivan MARTINIC  CRO45.319
 Race 55     (4 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.32 Dylan HOOGERWERF  NED41.764Q
2.111 Jonathan MOODY  GBR42.665 
3.101 Rafal ANIKIEJ  POL42.822
4.153 Ivan LAHIMAKHAY  BLR43.085
 Race 56     (5 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 HWANG Daeheon  KOR40.996Q
2.70 Mersaid ZHAKSYBAEV  KAZ41.670q
3.44 Ward PÉTRÉ  BEL41.892
4.82 Nikita NEMIRO  UKR42.940
5.215 Khairil Ridhwan KHALIL  MAS45.654
 Race 57     (6 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 REN Ziwei  CHN41.913Q
2.189 OLAH Bence  HUN42.001 
3.113 Pawel ADAMSKI  POL42.401
4.202 Jekabs SAULITIS  LAT44.032
5.159 Diané SELLIER  FRA1:01.665
 Race 58     (7 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.78 Denis NIKISHA  KAZ41.482Q
2.176 Daniil EIBOG  RUS41.572q
3.219 NOGRADI Bence  HUN42.259
4.161 Yanghun Ben JUNG  GER42.792
45 Ethan DE ROSE  NZLP
 Race 59     (8 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.187 Jordan PIERRE-GILLES  CAN41.998Q
2.14 Kota KIKUCHI  JPN42.382 
3.131 Natthapat KANCHARIN  THA43.033
208 Gert-Jan GOEMINNE  BELP
 Race 60     (9 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.67 Abzal AZHGALIYEV  KAZ42.489Q
2.89 Dmitry MIGUNOV  FRA42.598 
3.166 Katsunori KOIKE  JPN42.755
4.183 TALABOS Attila  HUN42.880
51 Chun-Chieh LIN  TPEDNF
 Race 61     (10 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Itzhak DE LAAT  NED41.617Q
2.170 KIM Dagyeom  KOR42.003 
3.140 Endijs VIGANTS  LAT44.841
4.56 Farrell TREACY  GBR-    
36 Oleh HANDEI  UKRDNS
 Race 62     (11 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.92 Konstantin IVLIEV  RUS41.313Q
2.17 Stijn DESMET  BEL41.419q
3.162 Leon KAUFMANN-LUDWIG  GER43.458
4.39 Dominic ANDERMANN  AUT43.643
 Race 63     (12 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.35 Pavel SITNIKOV  RUS41.645Q
2.106 Niall TREACY  GBR41.788q
3.132 Lukasz KUCZYNSKI  POL42.202
4.50 Radek FAJKUS  CZE42.616
5.55 Akash ARADHYA  IND44.128


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Sebra Sports
Engo
Kilimanjaro
Bioracer
Eraton Race Timers