Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Nijmegen
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA CUP 1 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-1) - Budapest, Hungary - 20-22 September 2019
 
Final 500 m JUNIOR B MEN
 Race 223, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1164 Daniil TIULIN  PET49.369 
2.3185 Jakub SAFKO  SKMA49.508
3.260 BOHN Zsombor  FTC49.570
 Race 225, Group 6     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1138 Kacper GLOWACKI  JUV47.794 
2.2120 Danielius CECH  VLN-EL48.926
3.4187 Marian BUKSAR  STEZ49.764
4.31 Stefan-Teodor FRIGHENCIU  GSDP
 Race 227, Group 5     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2159 Aleksandr ILIN  PET45.956 
2.3198 Emirhan KELES  GSIM46.013
3.4161 Vladimir PONOMARENKO  PET46.053
4.161 VEGI Daniel  FTC46.772
 Race 229, Group 4     (4 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1160 Egor PETRUSHENKOV  PET45.662 
2.219 Ilya DZMITRYINKA  CORVIT45.711
3.32 Tobias WOLF  AWZ46.106
4.477 KRAUSZ Armin  MTK46.559
 Race 231, Group 3     (5 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3162 Roman SAIAPIN  PET45.184 
2.284 ZSIGO Bence  JSE45.381
3.4197 Omer Faruk HAN  GSIM45.894
4.180 ZSIGO Bence  JSE1:01.851
 Race 233, Group 2     (6 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2199 Murat TAHTACI  TUR44.8723 
2.152 Gabriel VOLET  OAST45.0792
3.379 ZHANG Yu Jie Dominik  MTK45.9451
 Race 235, Group 1     (7 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4196 Muhammed Emir HAN  TUR44.42934 
2.2139 Michal NIEWINSKI  JUV44.94521
3.376 JASZAPATI Peter  SZKE45.11113
4.127 Lubomir KALCHEV  ICP54.7068
5163 Maxim SHEVELEV  PETP3


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Sebra Sports
Bioracer
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Web-TV
Engo