Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 18-20 October 2019
Heats 1000 m JUNIOR C GIRLS
Race 255, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
67
DOBRAN Flora
MTK
1:45.439
2.
1
194
Tamara TOKAROVA
SKMA
1:45.563
3.
5
46
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:46.317
4.
7
44
Karin MANYCHOVA
NACH
1:47.141
5.
6
141
Kinga CHILIMONIUK
JUV
1:47.245
6.
4
166
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
1:48.355
7.
3
134
Weronika BILLER
GIZ
1:48.407
Race 256, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
7
22
Magdalena HROMASOVA
BZKP
1:48.585
2.
6
144
Magdalena ORCIUCH
JUV
1:48.784
3.
2
146
Karolina SUHAK
JUV
1:51.230
4.
3
45
Karolina BILKOVA
STCZ
1:51.416
5.
1
5
Michaela PETROVA
ICP
1:56.763
6.
5
99
Laura JANKOVSKA
JLSS
2:05.773
ADV
4
129
Kotryna SOKOLOVSKYTE
VMSC
P
Race 257, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
63
SZOCS Monika Nikolett
JSE
1:50.444
2.
1
121
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:50.477
3.
4
165
Malwina GRUDYSZ
ORL
1:50.680
4.
2
98
Ance GROSBERGA
JLSS
1:58.599
5.
3
142
Adrianna DAKOWICZ
JUV
1:59.847
6.
6
28
Karolina HARTYCHOVA
KSB
2:02.770
Race 258, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
122
Marija BORODOVSKA
SPARS
1:42.894
2.
3
202
Myroslava SELIUKOVA
KHV
1:43.023
3.
1
140
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:47.138
4.
2
72
SOMODI Luca
SZKE
1:47.648
5.
7
128
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:48.249
6.
4
179
Anastasiia BESPAMIATNOVA
KAL
1:48.344
7.
5
100
Ance KUCINA
JLSS
1:52.974
Race 259, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
124
Alina USATOVA
SPARS
1:42.938
2.
2
23
Michaela POPLOVA
BZKP
1:43.010
3.
6
71
KORMANYOS Nina
SZKE
1:43.226
4.
4
145
Kamila SAGANEK
JUV
1:48.825
5.
3
97
Paula EKERTE
JLSS
1:49.292
6.
5
162
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
1:59.348
Race 260, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
62
SCHONBORN Melinda
JSE
1:45.369
2.
2
123
Laura PETROVICA
SPARS
1:46.252
3.
5
47
Kristyna KUDLACKOVA
STCZ
1:46.997
4.
1
161
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
1:48.654
5.
4
15
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
1:57.027
6.
3
147
Maria WORONIEWSKA
JUV
2:00.549
Race 261, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
167
Karolina PARCZEWSKA
JUV
1:44.392
2.
1
139
Oliwia BOBIER
JUV
1:46.255
3.
2
163
Katarzyna REINDL
ORZEL
1:47.065
4.
5
96
Valerija BAKAJA
JLSS
1:47.272
5.
3
143
Olga GOSK
JUV
2:05.179
6.
6
48
Klara STRNADOVA
STCZ
2:09.396
7.
7
29
Kristyna ZOCKOVA
KSB
2:16.596
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters