Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BALTIC CUP 2 - Bialystok, Poland - 15-17 November 2019
 
Final 1000 meter Junior D Boys
 Race 44, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1113 Krzysztof KORECKI  JUV1:59.120 
2.274 Gustis GRIGALIUNAS  LTU2:04.490
3.350 Eliass ZEBRIS  KSS2:04.540
4.4155 Jerzy MACEWICZ  UKSJB2:07.486
5.5183 Albert SAWICKI  UKSSB2:09.528
6.637 Kirils SAKSS  JLSS2:10.771
 Race 45, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1180 Lukasz MAZURCZYK  UKSSB1:57.650 
2.2179 Oskar KONDRATOWICZ  UKSSB2:01.231
3.3177 Julian CZELUSTA  UKSSB2:01.703
4.4176 Kacper CHILIMONIUK  UKSSB2:02.938
5.5154 Karol GLOWACKI  UKSJB2:04.572
6.6181 Patryk PALENCEUSZ  UKSSB2:23.097
 Race 46, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1221 Ivan IVCHATOV  KYIV1:54.731 
2.2157 Wojciech MADRY  UKSJB1:56.414
3.338 Rodrigo SAUDINS  JLSS1:57.032
4.448 Hugo LEGZDINS  KSS1:57.202
5.5158 Szymon MAZIARZ  UKSJB1:58.221
6.649 Kristaps SPURA  KSS-    
 Race 47, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.133 Roberts BERZINS  JLSS1:53.575 
2.2178 Bartlomiej JABLONSKI  UKSSB1:54.307
3.3182 Flavio POPOLAWSKI-TABORDA  UKSSB1:55.412
4.439 Rudolfs STERNMANIS  JLSS1:57.676
5.5114 Adam MAKUCH  JUV-    
 Race 48, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.162 Tomass KITOKS  SPARS1:52.980 
2.219 Tsimafei KASAKEVICH  ORS1:53.076
3.335 Roberts MURASKO  JLSS1:55.398
4.436 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS1:55.677
5.520 Matvej MAHER  ORS1:55.691
6.6156 Krzysztof MADRY  UKSJB2:09.471
 Race 49, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1208 Kirill FESENKO  PET1:43.82134 
2.261 Valters KANBERGS  SPARS1:44.79521
3.3115 Dominik PALENCEUSZ  JUV1:44.89713
4.434 Linards Reinis LAIZANS  JLSS1:46.1118
5.5207 Ilia ANDREEV  PET1:46.9825
6.673 Ernestas CECH  LTU1:48.9263


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Engo
Impakt Sport