Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BALTIC CUP 2 - Bialystok, Poland - 15-17 November 2019
 
Heats 1000 meter Junior C Boys
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 257, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 Andrzej RADZIEJOWSKI  JUV1:40.558Q
2.2205 Artem SNETKOV  PET1:40.765Q
3.3220 Yaroslav MOROZOV  KYIV1:41.343 
4.431 Ralfs BERZINS  JLSS1:45.321
5.5109 Oskar KUROWSKI  JUV1:49.799
6.6129 Mateusz DOLKOWSKI  STOCZ1:57.122
 Race 258, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1192 Ilia TOLPYGO  KAL1:48.252Q
2.212 Yahor KAMAROVSKI  BLR1:49.885Q
3.332 Maris Janis STERNMANIS  JLSS1:49.991 
4.4128 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ1:55.871
5.5104 Kamil DAWIDOWSKI  JUV1:58.451
 Race 259, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1191 Vitalij KARPOV  KAL1:44.792Q
2.213 Ivan KISLITSYN  BLR1:44.952Q
3.3105 Wojciech GRODZKI  JUV1:45.737 
4.4107 Kornel KARWOWSKI  JUV1:46.066
5.546 Patriks MAGAZEINS  KSS-    
 Race 260, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1204 Petr NOVIKOV  PET1:43.840Q
2.211 Matvei AMELIN  BLR1:44.008Q
3.3130 Adam MUCHLADO  STOCZ1:44.126 
4.4110 Oskar POPLAWSKI  JUV1:46.384
5.5106 Bartosz HAMANOWICZ  JUV1:46.418
6.647 Nils SETS  KSS2:09.118
 Race 261, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1206 Aleksandr VAREGIN  PET1:42.189Q
2.2219 Tymofii KHOKHELKO  KYIV1:44.064Q
3.3108 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV1:45.388 
4.4112 Bartlomiej SAPIEZYNSKI  JUV1:45.891
5.560 Gustavs KRUZBERGS  SPARS1:51.010


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Impakt Sport
Kilimanjaro
Engo
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Web-TV
Skate-Tec