Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA CUP 3 (CD-2) - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 8-10 November 2019
 
Heats 1000 meter Junior D Boys
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 14 skaters)
 Race 51, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.654 MAJOR Dominik  HUN1:46.188Q
2.4217 Volodymyr MELNYK  KHV1:46.354Q
3.377 JANCSÓ Zalán  TKKSE1:46.560
4.518 Fran LUETIC  CRO1:55.258
5.196 Rodrigo SAUDINS  JLSS1:57.214
6.2199 Alexej VASTUSKO  STEZ2:09.894
 Race 52, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5165 Pavel ALESHNIKOV  KLIN1:49.435Q
2.471 LISZLI Gabor  SZKE1:51.968Q
3.294 Roberts MURASKO  JLSS1:52.945
4.3198 Matus DURISKA  STEZ1:53.438
5.113 Daniel KRASTEV  SCIS2:02.908
6.6110 Ernestas CECH  LTU-    
 Race 53, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4153 Dominik PALENCEUSZ  POL1:49.383Q
2.119 Martin PRANTL  CRO1:52.362Q
3.6115 Mateusz STEFANOWSKI  GIZ1:57.283 
4.2158 Aleksander RICHTER  WMKS2:00.533
5.512 Assen GYUROV  SCIS2:11.349ADV
393 Linards Reinis LAIZANS  JLSSP
 Race 54, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3105 Valters KANBERGS  SPARS1:44.153Q
2.6167 Tagir AMIRKHANOV  UFA1:44.968Q
3.195 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS1:46.314
4.572 VAGFALVI Mate  SZKE1:52.687
5.4100 Hugo LEGZDINS  KSS1:56.834
6.237 SZABO Barnabas  DVTK2:00.734
 Race 55, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6174 Luka JASIC  SRB1:49.361Q
2.1106 Tomass KITOKS  SPARS1:49.987Q
3.392 Roberts BERZINS  JLSS1:51.327
4.4179 Damian MARCIN  PRKP1:54.759
5.597 Rudolfs STERNMANIS  JLSS1:56.157
256 PETO Bendeguz  JSEP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Bioracer
Engo
Impakt Sport
Sebra Sports