Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 3 (CD-2) - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 8-10 November 2019
Final 1000 meter Junior C Girls
Race 358, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
7
129
Adrianna CARBONE
MOSIR
1:53.591
2.
5
83
Ance KUCINA
JLSS
1:54.235
3.
3
81
Ance GROSBERGA
JLSS
1:55.961
4.
1
14
Nika KOPRIVNJAK
CRO
2:00.955
5.
4
175
Ivana KUBIKOVA
PRKP
2:08.485
6.
6
26
Karolina BILKOVA
STCZ
2:17.550
2
24
Karolina HARTYCHOVA
KSB
P
Race 359, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
20
Magdalena HROMASOVA
BZKP
1:48.305
2.
1
25
Kristyna ZOCKOVA
KSB
1:49.324
3.
7
118
Magda GRYGORUK
JUV
1:49.688
4.
5
117
Adrianna DAKOWICZ
JUV
1:50.662
5.
6
119
Pola LOKIC
JUV
1:52.399
6.
4
142
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
1:52.624
7.
8
120
Gabriela MACIEJEWSKA
JUV
1:53.868
8.
3
130
Sandra SIENKIEWICZ
MOSIR
-
Race 360, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
8
108
Kotryna SOKOLOVSKYTE
LTU
1:43.866
2.
2
82
Laura JANKOVSKA
JLSS
1:44.016
3.
3
202
Myroslava SELIUKOVA
KHV
1:44.589
4.
1
141
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
1:44.687
5.
7
79
Valerija BAKAJA
JLSS
1:44.988
6.
4
122
Karolina SUHAK
JUV
1:47.964
7.
5
80
Paula EKERTE
JLSS
1:52.243
8.
6
159
Biborka FARKAS
ROU
2:24.173
Race 361, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
101
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:43.496
2.
7
107
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:44.035
3.
3
147
Malwina GRUDYSZ
POL
1:44.090
4.
4
112
Weronika BILLER
GIZ
1:44.705
5.
2
28
Kristyna KUDLACKOVA
STCZ
1:45.163
6.
6
184
Tamara TOKAROVA
PRE
2:01.334
1
146
Agnieszka BOGDANOWICZ
POL
P
Race 362, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
48
SZOCS Monika Nikolett
HUN
1:42.489
2.
1
45
KORMANYOS Nina
HUN
1:43.422
3.
4
27
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:43.659
4.
5
1
Annie LE
SYD
1:43.737
5.
3
67
SOMODI Luca
SZKE
1:44.087
6.
6
143
Katarzyna REINDL
ORZEL
1:46.067
7
219
Michaela PETROVA
ICP
DNF
Race 363, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
47
SOMODI Maja Dora
HUN
1:38.364
34
2.
5
57
DOBRAN Flora
MTK
1:38.530
21
3.
1
121
Karolina PARCZEWSKA
JUV
1:39.147
13
4.
6
21
Michaela POPLOVA
BZKP
1:39.431
8
5.
7
103
Alina USATOVA
SPARS
1:41.289
5
6.
4
102
Marija BORODOVSKA
SPARS
1:41.370
3
7.
2
46
SCHONBORN Melinda
HUN
1:41.629
2
8.
8
148
Hanna ORZEPOWSKA
POL
2:09.380
1
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters