Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
INVITATION CUP CANADA - Montreal, Canada - 6-8 December 2019
Final 1000 meter Ladies
Race 223, Group 12 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1
27
Marijn WIERSMA
NED
DNS
26
2
18
Roselyne PIGEON
CAN
DNS
23
3
24
Karina MONTMINY
CAN
DNS
21
Race 225, Group 10 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
47
Kamryn LUTE
USA
1:40.064
48
2.
2
49
Ava RYAN
IRL
1:40.180
44
3.
3
55
Sibylle D'AOUST
CAN
1:40.588
39
4.
4
42
Océane ROCHON
CAN
1:40.785
35
5.
5
56
Jasmine GRENIER
CAN
1:40.902
32
Race 226, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
Anny KANG
CAN
1:42.411
82
2.
2
52
Jenell BERHORST
USA
1:42.642
74
3.
3
53
Andria SCARPELLI
CAN
2:16.840
66
4.
4
36
Elsa LEBEL
CAN
2:19.451
60
5
50
Sandrine ROBERT
CAN
P
54
Race 227, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
37
Alice VAILLANCOURT
CAN
1:46.759
139
2.
2
39
Annika JOHNSON
CAN
1:46.856
125
3.
3
45
Katherine TURCOTTE
CAN
1:47.696
113
4.
4
46
Talya KAYE
GBR
1:58.390
101
5
31
Sylvia KOLODZIEJCZYK
CAN
P
91
Race 228, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
29
Ariane BOURGET
CAN
1:44.358
235
2.
2
43
Victoria GOPLEN
CAN
1:44.545
212
3.
3
26
Justine BENOIT-COSSETTE
CAN
1:45.527
191
4.
4
44
Anaee LAPOINTE
CAN
2:08.218
171
5
30
Adora SENI
CAN
P
154
Race 235, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
40
Dania EL SAMMAK
CAN
1:39.826
398
3
38
Adélie ARVISAIS-BACON
CAN
DNS
261
4
28
Béatrice DELORME
CAN
DNS
261
5
25
Danielle AMOS
USA
DNS
261
6
41
Sabrina PAUL
CAN
DNS
261
Race 236, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
22
Lea DANEAU
CAN
1:39.601
675
2.
2
34
Isabelle ROBERTS
GBR
1:39.688
607
3.
3
32
Emma VAN ZUIJLEN
NED
1:43.696
546
4.
4
35
Daphnee CARIGNAN
CAN
1:49.768
492
5.
5
16
Anne-Clara BELLEY
CAN
2:07.350
443
Race 237, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
19
Victoria GAREAU
CAN
1:39.150
1143
2.
2
15
Anne Floor OTTER
NED
1:39.480
1028
3.
3
21
Hailey CHOI
USA
1:39.969
925
4.
4
23
Alyson LALONDE
CAN
2:10.818
833
5.
5
9
Claudia HEENEY
CAN
2:20.031
750
Race 241, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
14
Wren ACORN
CAN
1:46.200
1935
2.
2
17
Mya JOLY
CAN
1:46.372
1741
3.
3
20
Holly HOYLAND
GBR
1:46.387
1567
4
6
Florence BRUNELLE
CAN
DNS
1269
5
1
Elise CHRISTIE
GBR
DNS
1269
Race 242, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
13
Renee Marie STEENGE
CAN
1:39.778
3277
2.
2
8
Léa TESSIER
CAN
1:40.280
2949
3.
3
12
Kelian QUEVILLON
CAN
1:44.851
2654
4
10
Alex LEPAGE-FARRELL
CAN
DNF
2389
5
11
Ann-Sophie BACHAND
CAN
P
2150
Race 243, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
2
Camille DE SERRES-RAINVILLE
CAN
1:39.785
10000
2.
2
3
Lea CHAMBERLAND-DOSTIE
CAN
1:39.920
8000
3.
3
5
Juliette BRINDAMOUR
CAN
1:39.969
6400
4.
4
4
Megan BOUDRIAS
CAN
1:40.080
5120
5.
5
7
Claudia GAGNON
CAN
1:40.258
4096
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters