Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
INVITATION CUP CANADA - Montreal, Canada - 6-8 December 2019
 
Final 500 meter Men
 Race 132, Group 15     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
2155 Jon Ricardo AQUINO  USADNS21
3141 Caleb PARK  USADNS21
4158 Jacob LAEKAS-HAMEDER  CANDNS17
5125 Jerome COURTEMANCHE  CANDNS17
6157 Hudson HALLING  USADNS14
7112 Alexandre MIGNER  CANDNS14
 Race 133, Group 14     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1152 Arthur CHEUNG  USA44.38432 
2.2146 Jonathan GRAJALES  CAN44.66729
3.3156 Noah HYUN  CAN45.21126
 Race 134, Group 13     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1138 Clayton DECLEMENTE  USA44.05148 
2.2140 Nicolas LABORDE  COL44.56044
3.3149 Seung-Min KWON  USA44.78439
4154 Alexis ALLARD  CANDNF35
 Race 135, Group 12     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1151 Braeden PICEK  CAN44.39466 
2.2143 Hessel VAN BERKUM  NED44.64960
3133 Ingmar VAN DE GRIEK  NEDDNS54
 Race 136, Group 11     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1147 Kyle ROSS-WADDELL  GBR43.608101 
2.2142 Benjamin THORNOCK  USA44.19291
3135 Sean MCANUFF  IRLP74
4153 David SEAL  CANP74
 Race 137, Group 10     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1120 Vincent BÉDARD  CAN43.370154 
2.2150 S. Marshall SHUPE II  USA43.490139
3.3148 Danik LAMOTHE  CAN43.620125
4.4144 Wesley PARK  USA1:03.840113
 Race 138, Group 9     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1131 William SOHIER  CAN42.870235 
2.2126 Ethan MCKINLEY-YOUNG  CAN42.900212
3.3114 Manuel FALARDEAU  CAN42.920191
4118 Koen SLOOTWEG  NEDP171
 Race 143, Group 8     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1136 Immanuel ANABORNE  USADNS323
3139 Lukas MACDONALD  CANDNS261
4129 Samuel GREEN  CANDNS261
 Race 144, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1134 Neithan THOMAS  CAN43.855398 
2.2123 Ethan DE ROSE  NZL43.952359
 Race 145, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1132 Ethan TREACY  GBR43.844607 
2145 Thomas SIMPKIN  CANDNF222
3115 Émilien BLACKBURN  CANP492
4137 Alexandre NOEL  CANP246
 Race 146, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1117 Hugo BOSMA  NED42.8431143 
2.2119 Jonathan MOODY  GBR42.9471028
3.3124 Teun BOER  NED43.013925
4.4130 Victor ROY-LAFRANCE  CAN43.219833
5.5122 Marco Fritz SCHUMANN  CAN43.297750
6.6127 Brendan YAMADA  CAN43.557675
 Race 152, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 Niall TREACY  GBR43.2881935 
2.2113 Félix PIGEON  CAN43.5321741
3.3110 Matej PEDERSON  CAN43.7541567
4.4128 Niels KINGMA  NED1:05.4521411
5121 Philippe DAUDELIN  CANP1269
 Race 153, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1108 Félix ROUSSEL  CAN42.4152949 
2.2104 Sven ROES  NED43.8682654
4107 Alphonse OUIMETTE  CANDNS2150
3116 Francis DUMOUCHEL  CANP2389
 Race 154, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Nicolas PERREAULT  CAN43.38010000 
2.2105 Arye RICHARDS  CAN43.5138000
3.3106 Alexis MARCEAU  CAN43.6356400
4109 Keil HILLIS  CANDNF4096
5102 William DANDJINOU  CANDNF4096
6103 Jens VAN 'T WOUT  NEDP3277


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Bioracer
Engo
Sebra Sports
Web-TV