Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 5 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-3) - Epinal, France - 10-12 January 2020
 
Final 1000 meter Men Junior B
 Race 280, Group K     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.373 Thijmen KOESTAL  IJVZ1:44.012 
2.277 Maris Janis STERNMANIS  JLSS1:44.260
3.445 Clemens PFROPPER  EVD1:45.038
4.17 Tom COMBESCOT  ASMB1:46.621
 Race 281, Group J     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.228 Samuel FÜSSINGER  ECO1:39.079 
2.332 Theodor HÄUPL  ETR1:42.357
3.533 Yaron BRANDES  ETR2:32.495
420 Timothe AUDEMARD  CGALEDNF
16 Jules MAGNENET  ASMBYC
 Race 282, Group I     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1138 Sigurd Holbø DYRSET  TKK1:38.489 
2.235 Leon DÖRING  EVD1:39.565
3.5159 Matteo DEFOSSE  USF1:40.712
4.3139 Even RATDAL  TKK1:41.431
5.4104 Jep KOOIJMAN  SCT1:41.447
 Race 283, Group H     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2102 Luke TEN KLOOSTER  SCT1:34.208 
2.113 Ezio BONUTTI  BOR1:34.230
3.494 Stan RIJKSEN  NSV1:35.010
4.3131 Arthur VAN DIJK  SVU1:35.127
5.527 Fabian RADT  DKIJV1:35.276
 Race 284, Group G     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4116 Milan SCHENK  STB1:38.606 
2.6168 Leander SCHEPERS  YDS1:38.699
3.21 Ollie ROWE  ALD1:38.780
4.167 Henk VAN ATTEN  IHCL1:38.788
5.3129 Martijn DOUMA  SVU1:39.278
6.5148 Thomas VAN DER VAART  TRL1:41.894
 Race 285, Group F     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1123 Thibault FOSTIER  STKG1:36.334 
2.25 Romain BERTHELOT  ASMB1:36.440
3.3164 Alessandro PICCHIARELLI  VGT1:36.568
4.4117 Chris BARTELS  STB1:51.943
5118 Brian BOER  STBP
 Race 286, Group E     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4100 Chris BRIJDER  SCT1:36.435 
2.3115 Idse VAN BENTHUM  STB1:36.442
3.2161 Etienne BASTIER  USO1:36.623
4.193 Steijn KOOPS  NSV1:37.114
5.575 Warre NOIRON  IRTA1:37.581
 Race 287, Group D     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2103 Hidde VAN DIJK  SCT1:39.331 
2.4122 Enzo PROOST  STKG1:39.460
3.1163 Giuseppe ROMEO  VGT1:42.741
4.3165 Sebastian CAPONE  VGT1:44.536
597 Tawan THOMAS  RPVP
 Race 288, Group C     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2128 Mans BOSKAMP  SVU1:32.341 
2.112 Pietro CASTELLAZZI  BOR1:32.650
3.4101 Justus KLASTER  SCT1:33.569
4.5147 Dedmer BOUMA  TRL1:34.542
5.3146 Niels BERGSMA  TRL1:36.673
 Race 299, Group B     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3114 Daan KOS  STB1:31.2243 
2.216 Warre VAN DAMME  BSC1:32.0492
3.4157 Arthur VANBESIEN  USF1:32.0961
4.526 Matheo GRALL  CVGH1:32.605
5.122 Davide OSS CHEMPER  CPP1:33.095
 Race 300, Group A     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4145 Jenning DE BOO  TRL1:29.20034 
2.196 Gabriel VOLET  OAST1:29.38821
3.362 Ted DALRYMPLE  HVHW1:29.88813
4.5127 Jari VAN POLEN  SVU1:29.9828
5.2158 Noah BUFFET  USF1:30.6445


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Engo
Kilimanjaro
Web-TV
Sebra Sports
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Impakt Sport