Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
59TH TROFEO ALBERTO NICOLODI - Baselga di Pine, Italy - 1-2 February 2020
 
Semi Final 500 meter JUNIOR E LADY
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 97, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.545 Ljiljana RADELJA  MET59.438Q
2.162 Michelle CARROZZINO  VGT1:01.995Q
3.457 Amelie M√úNCH  SLI1:03.732Q
4.248 Pia TREIBENREIF  RTS1:04.986
5.663 Serena MAUCERI  VGT1:05.037
6.764 Zoe Favola BONVICINO  VGT1:18.893
7.311 Rebecca MONKMAN HARWOOD  SHF1:19.981
 Race 98, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Agnese FIORATO  VGT1:01.434Q
2.253 Valentina FERRI  SGT1:01.698Q
3.354 Giulia CRISTOFORETTI  SGT1:03.536Q
4.656 Yara STADLER  SLI1:05.741 
5.449 Melanie PRADER  RTS1:05.880
6.561 Gaia CALCAGNO  VGT1:06.405
7.838 Nicole MATTEOTTI  AEV1:31.552
8.766 Ilaria LUCARELLI  VGT1:33.542
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 99, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.359 Viola COMBA  VGT56.692Q
2.158 Lise DIJKSTRA  TRL56.835Q
3.410 Savi GRAY BUFFEY  SHF57.280Q
4.541 Isra GHARSALLAOUI  CGALE58.180 
5.7100 Amanda PRAZNIKAR  CEL58.169
6.647 Aleksandra JABLONSKA  ORL1:00.737
7.246 Amelia PANCZYSZYN  ORL1:09.957
 Race 100, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 Camilla ZAZZARINI  SCP53.334Q
2.244 Sofija RODIC  INT58.784Q
3.443 Alessia MIELKE  EVD58.894Q
4.560 Martina DE GRADO  VGT59.048
5.652 Alice MENEGATTI  SGT59.695
6.351 Sara RUGGERO  SGPV1:00.261
7.742 Annalisa DOSSI  CPP1:00.562


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Impakt Sport
Engo
Kilimanjaro
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Web-TV