Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 6 (CD-3) - Groningen, Netherlands - 21-23 February 2020
Quarter Finals 777 meter Men Junior D
4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
Race 156, Group B (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
50
Kebba NJIE
NSV
1:23.437
Q
2.
1
41
Boet GROENEWEGEN
HVHW
1:23.651
Q
3.
3
34
Malo TILLY
ASMB
1:25.308
4.
5
46
Tim ALTER
MERC
1:29.852
5.
4
35
Paulin CUNISSE
CMSG
1:30.176
Race 157, Group B (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
32
Albie BARLOW
ALD
1:24.418
Q
2.
5
60
Filippo PEZZONI
SES
1:24.592
Q
3.
3
75
Lowie DEKENS
YDS
1:24.674
4.
2
30
Joseph ARMSTRONG
ALD
1:24.718
5.
4
69
Mathys FABER
TRL
1:24.966
Race 158, Group B (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
63
Nedim MUZAFEROVIC
SLI
1:24.192
Q
2.
3
70
Steyn WAGENAAR
TRL
1:24.378
Q
3.
2
48
Willem MURRAY
NIRC
1:26.590
4.
4
57
Fredrik COLBENSEN-TVETEN
OSK
1:31.174
Race 159, Group B (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
38
Arseniy FRANKE
EVD
1:22.609
Q
2.
2
72
Gabin CARRIE
USO
1:23.131
Q
3.
3
73
Tymeo LIBEAU
USO
1:24.469
4.
5
44
Junior DE BLOIS
IHCL
1:24.623
5.
4
36
Thaddäus ZIMMERMANN
ETR
1:27.801
4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
Race 160, Group A (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Nick ENDEVELD
IJVZ
1:19.388
Q
2.
5
74
Massimiliano PICCHIARELLI
VGT
1:20.747
Q
3.
3
68
Tsjerk VAN DER MEER
TRL
1:21.386
4.
2
42
Timo VALENTIJN
IHCL
1:39.358
ADV
4
54
Miika KLEVSTUEN
OSK
YC
Race 161, Group A (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
66
Jonas DE JONG
SVU
1:15.574
Q
2.
1
71
Franck Edward Julien TEKAM
USO
1:16.428
Q
3.
2
53
Herwan MESPREUVE
OAST
1:16.605
4.
4
64
Larsen CASUBOLO
STKG
1:18.820
5.
5
59
Carlo TAGLIABUE
SES
1:22.809
Race 162, Group A (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
65
Pelle BOLSIUS
SVU
1:16.126
Q
2.
1
61
Mario MAGNA
SGPV
1:16.854
Q
3.
4
43
Stan DE GRAAF
IHCL
1:22.780
4.
3
39
Moritz HARTMANN
EVD
1:23.092
5.
5
55
Eirik ANDERSEN
OSK
1:23.266
Race 163, Group A (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
58
Aaron Van Quang PIETROBONO
SES
1:16.463
Q
2.
1
33
Louis MOUHOT
ASMB
1:16.498
Q
3.
4
62
Alex MAESTRI
SGPV
1:18.056
4.
3
67
Robin METZ
TRL
1:20.192
5.
5
47
Freddie POLAK
NIRC
1:38.203
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters