Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 6 (CD-3) - Groningen, Netherlands - 21-23 February 2020
 
Final 500 meter Ladies Junior C
 Race 204, Group H     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.199 Myrthe DE REUS  STA53.434 
2.3117 Lena SCHEEPSTRA  TRL54.154
3.2120 Sybrich Amarins WESTRA  TRL54.602
4.4119 Fenna WASSENAAR  TRL56.030
 Race 205, Group G     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.276 Chloe CAMERON  AYR53.363 
2.184 Leoni HELLWIG  ETR53.627
3.3103 Melissa MOOIJMAN  STA53.708
4.4118 Froukje ZUIDERSMA  TRL53.943
5.586 Elin KALK  ETR54.104
 Race 206, Group F     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.279 Lola SUPIOT  CST51.352 
2.180 Iris KLEIWEG  DKIJV51.378
3.485 Helene PENSKY  ETR52.358
4.3114 Aline Holbø DYRSET  TKK52.450
5.596 Tara BLUHM  MERC52.818
 Race 207, Group E     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.282 Katharina ULRICH  ECK50.189 
2.5108 Luna VAN POLEN  SVU51.668
3.490 Blanche CARDINAL TREMBLAY  HVHW55.892
187 Marie-Luise HARTMANN  EVDP
393 Valerie AARTS  IHCLP
 Race 208, Group D     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3115 Suze KINGMA  TRL49.286 
2.188 Robin KEPPELS  GO50.430
3.283 Silja GUSTAVS  ETR52.822
 Race 209, Group C     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1109 Guro Samdahl MELHUUS  TKK49.303 
2.389 Anna EIJSACKERS  HVHW49.391
3.295 Enni WIELSCH  MERC49.617
4.4122 Berenice COMBY  USO1:03.913
 Race 210, Group B     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1105 Janna BOLSIUS  SVU49.7475 
2.2107 Mijntje DE JONG  SVU49.7813
3.392 Kiek STRAATHOF  IHCL49.8952
4.498 Sophie WIBMER  SLI50.0341
5.577 Arianna PELONI  BOR50.127
 Race 211, Group A     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.291 Zoë DELTRAP  IHCL47.93034 
2.1104 Bibi ARTS  STB48.01821
3.378 Margherita BETTI  CPP48.14313
4.4116 Lotte DONDERWINKEL  TRL48.4268


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Eraton Race Timers
Bioracer
Kilimanjaro
Sebra Sports