Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP - FINAL - Ufa, Russia - 14-16 February 2020
Heats 500 meter Men
8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
Race 39, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
86
Nikita ZOLOTKOV
RUS
44.070
Q
2.
2
55
Maxim MOROZOV
RUS
44.370
Q
3.
3
79
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
44.550
4.
4
91
Gleb LIZHIN
RUS
44.700
5
60
Pavel EVDOKIMOV
RUS
P
Race 40, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
58
Artem DENISOV
RUS
43.070
Q
2.
2
69
Pavel MEDVEDEV
RUS
43.440
Q
3.
3
82
Danila VOLKOV
RUS
45.020
4.
4
90
Askar ABRAKHIMOV
RUS
45.570
5
53
Sergey VOYNOV
RUS
P
Race 41, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
67
Valeriy FOMIN
RUS
44.230
Q
2.
2
62
Mikhail RAKITIN
RUS
44.480
Q
3.
3
78
Aleksandr KATIN
RUS
44.710
4.
4
89
Ilnur KAMALOV
RUS
46.300
5.
5
72
Denis SMIRNOV
RUS
49.650
Race 42, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
85
Artem KOZLOV
RUS
42.750
Q
2.
2
73
Kirill VINOKUROV
RUS
43.600
Q
3.
3
57
Petr STOLYAROV
RUS
44.250
4.
4
92
Lim KABIROV
RUS
44.570
5.
5
61
Alexandr SAMUSENKO
RUS
46.720
Race 43, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
68
Andrej KOSOROTOV
RUS
43.260
Q
2.
2
83
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
43.430
Q
3.
3
54
Egor POKALO
RUS
45.210
4.
4
66
Danil SERKEZ
RUS
45.800
5.
5
93
Ilnar ABRAROV
RUS
45.980
Race 44, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
59
Daniil ZASOSOV
RUS
43.990
Q
2.
2
70
Ivan ARTEMOV
RUS
44.200
Q
3.
3
88
Nil KABIROV
RUS
44.380
4.
4
63
Fiodor DORKIN
RUS
45.110
5.
5
56
Denis NIKITIN
RUS
-
Race 45, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
Pavel KONITCHEV
RUS
44.520
Q
2.
2
51
Aleksei KHODUS
RUS
44.650
Q
3.
3
75
Mikhail NOVOZILOV
RUS
45.160
4.
4
71
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
46.020
5.
5
80
Anton BOGDANOV
RUS
-
Race 46, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
87
Nikita BARTASCHUK
RUS
44.620
Q
2.
2
76
Mikhail KUZNETSOV
RUS
45.150
Q
3.
3
65
Kirill KUZMIN
RUS
46.730
4.
4
74
Dmitrii SHISHKANOV
RUS
47.860
5
52
Aleksey SIMAKIN
RUS
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters