Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SEASON OPENING NED KNSB - Heerenveen, Netherlands - 21 September 2019
 
Halve Finales 1000 meter Divisie B
 Race 29, Groep 1     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5157 Sara VAN ZUIJLEN  IHCL1:41.946 
2.1179 Thomas VAN DER VAART  TRL1:57.970
3.3167 Juliette VAN DEN BERG  STH2:01.663
4.4155 Mike PIËST  SCT2:03.505
5.2183 Fenna WASSENAAR  TRL2:18.674
 Race 30, Groep 1     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.282 Finn KOEN  STG1:50.799 
2.1170 Valerie AARTS  IHCL1:51.182
3.3156 Iris KLEIWEG  DKIJV1:52.868
4.5171 June DE BLOIS  IHCL1:57.331
5.4166 Blanche CARDINAL TREMBLAY  HVHW2:02.327
 Race 31, Groep 1     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3178 Robin KEPPELS  GO1:47.464 
2.5175 Sinne BROUWERS  TRL1:49.430
3.2174 Sarp VISSER  IHCL1:50.245
4.4169 Luna VAN POLEN  SVU2:06.797
5.1172 Jacob OUWENEEL  IHCL2:15.745
 Race 32, Groep 1     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3151 Jort DOLFING  STG1:45.434 
2.1113 Florine HEHEWERTH  STB1:45.917
3.2165 Robin SCHNEIDER  STB1:46.006
4.520 Vera BRUINSMA  SCT1:46.474
5.6173 Kiek STRAATHOF  IHCL1:46.923
6.497 Joppe DEN BREEJEN  IJA1:51.180
 Race 33, Groep 1     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.364 Jason WILTING  NSV1:47.403 
2.2177 Jurre SYBRANDI  TRL1:47.610
3.519 Loyd LANCEE  SCT1:47.830
4.4176 Lotte DONDERWINKEL  TRL1:48.510
5.179 Claudia HOF  STG1:58.119
6139 Ilse TUINSTRA  TRLP
 Race 34, Groep 1     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.231 Timo BOERSEMA  HVHW1:44.105 
2.1116 Barth WIJKSTRA  SCT1:44.294
3.552 Lieke SPEIJERS  IJVZ1:45.528
4.614 Fabienne DINIZ  SCT1:45.570
5.375 Roos ANTONISSEN  STG1:46.109
6.465 Arthur ZIJLSTRA  NSV1:51.822
 Race 35, Groep 1     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.117 Maaike KRAMER  SCT1:42.446 
2.330 Anna EIJSACKERS  HVHW1:42.591
3.5160 Jep KOOIJMAN  SCT1:43.324
4.251 Lars DE GROOT  IJVZ1:43.775
5.677 Yara MEIJERS  STG1:44.115
6.492 Klaske BAARS  SVU1:45.967
 Race 36, Groep 1     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.340 Angel DALEMAN  IHCL1:38.124 
2.2149 Anna Marit SYBRANDI  TRL1:38.297
3.672 Jorik VAN DER VAART  TRL1:52.759
4.5129 Glenn VAN DER VEEN  TRL2:01.872
5.4182 Noah VAN RIET  TRL2:05.681
6.1143 Emiel SCHEEPSTRA  TRL2:21.646
 Race 37, Groep 1     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.537 Zoë DELTRAP  IHCL1:38.115 
2.150 Nikki NOORDERGRAAF  IJVZ1:38.147
3.215 Loek VAN VILSTEREN  SCT1:38.201
4.349 Thijmen KOESTAL  IJVZ1:39.770
5.4137 Sietske VAN DER MEER  TRL1:41.093
6.6136 Suze KINGMA  TRL-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Engo
Skate-Tec
Bioracer
Web-TV
Kilimanjaro