Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 1 - Kolomna, Russia - 2-4 October 2020
Semi Final 1500 meter Men
Race 125, Group 2 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
189
Anton VORONIN
RUS
2:25.313
2.
2
196
Nikolai TOPTIGIN
RUS
2:25.367
3.
3
195
Dmitriy TOPTIGIN
RUS
2:25.610
4.
4
18
Maxim MOROZOV
RUS
2:25.634
5.
5
70
Vitaliy RYBAK
RUS
2:27.311
6.
6
20
Sergey VOYNOV
RUS
2:27.363
7
177
Iliya GUSEV
RUS
P
Race 126, Group 2 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
59
Pavel KONITCHEV
RUS
2:26.164
2.
2
19
Denis NIKITIN
RUS
2:26.960
3.
3
85
Mikhail KUZNETSOV
RUS
2:27.107
4.
4
29
Ilnur KAMALOV
RUS
2:29.126
5.
5
191
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
2:29.160
6.
6
170
Nikolai PINTCHUK
RUS
2:35.523
7.
7
69
Daniil PISKUNOV
RUS
2:36.196
3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
Race 151, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
50
Alexander SHULGINOV
RUS
2:19.797
Q
2.
2
51
Artem DENISOV
RUS
2:20.123
Q
3.
3
52
Daniil ZASOSOV
RUS
2:20.158
4.
4
90
Maxim SHEVELEV
RUS
2:21.787
5.
5
96
Andrej KOSOROTOV
RUS
2:23.568
6.
6
193
Daniil NIKOLAYEV
RUS
-
ADV
7
178
Daniil EIBOG
RUS
P
Race 152, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
14
Semen ELISTRATOV
RUS
2:31.418
Q
2.
2
95
Pavel SITNIKOV
RUS
2:31.465
Q
3.
3
83
Sergei MILOVANOV
RUS
2:31.587
4.
4
87
Vladimir BALBEKOV
RUS
2:31.688
5.
5
59
Pavel KONITCHEV
RUS
2:33.683
6.
6
91
Valentin KOBIZEV
RUS
2:46.047
ADV
7.
7
54
Daniil KRASNOKUTSKIY
RUS
2:47.322
Race 153, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
15
Denis AYRAPETYAN
RUS
2:30.462
Q
2.
2
192
Nikita ZOLOTKOV
RUS
2:31.224
Q
3.
3
194
Nikita NIKOLAYEV
RUS
2:31.349
4.
4
67
Valeriy FOMIN
RUS
2:32.054
5.
5
189
Anton VORONIN
RUS
2:32.613
6
190
Artem KOZLOV
RUS
P
7
16
Konstantin IVLIEV
RUS
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters