Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS-3 (CD-2) - Bergamo, Italy - 12-14 November 2021
Heats 500 metre Junior C Men
9 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 16 skaters)
Race 91, Group 1 (1 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
134
Daniele ZAMPEDRI
SCP
46.799
Q
2.
2
111
Pietro ANTONIOLI
BOR
48.354
3.
5
122
Junior DE BLOIS
IHCL
49.891
4.
4
117
Tijmen VAN LAETHEM
ERL
50.057
5.
3
133
Haakon Anders BIERMANN
OSK
51.593
Race 92, Group 1 (2 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
108
Louis MOUHOT
ASMB
46.895
Q
2.
5
139
Larsen CASUBOLO
STKG
48.465
3.
4
144
Tsjerk VAN DER MEER
TRL
48.549
4.
2
131
Fredrik COLBENSEN-TVETEN
OSK
51.784
5.
1
138
Stijn DE VRIES
STH
53.593
Race 93, Group 1 (3 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
151
Massimiliano PICCHIARELLI
VGT
47.982
Q
2.
3
120
William BORINSKI
EVD
49.306
3.
2
153
Lowie DEKENS
YDS
58.984
4.
1
136
Aaron Van Quang PIETROBONO
SES
-
Race 94, Group 1 (4 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
147
Franck Edward Julien TEKAM
USO
46.108
Q
2.
1
119
Moritz HARTMANN
EVD
48.068
3.
4
112
Edoardo COLTURI
BOR
49.923
4.
5
123
Kai-Arne OTTENHOFF
IHCL
50.783
5.
3
146
Jesse TUINSTRA
TRL
50.903
Race 95, Group 1 (5 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
140
Jonas DE JONG
SVU
46.730
Q
2.
5
110
Alex MAESTRI
BOR
48.200
3.
2
149
Mathias LAVECCHIA
USO
48.482
4.
3
128
Herwan MESPREUVE
OAST
50.048
5.
1
142
Magnus RATDAL
TKK
51.506
Race 96, Group 1 (6 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
141
Pelle BOLSIUS
SVU
47.818
Q
2.
4
145
Mathys FABER
TRL
49.276
3.
1
135
Philip DINIZ
SCT
50.072
4.
3
118
Thaddäus ZIMMERMANN
ETR
51.464
5.
5
132
Aron FEIRING
OSK
51.950
Race 97, Group 1 (7 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
148
Gabin CARRIE
USO
47.763
Q
2.
4
124
Nick ENDEVELD
IJVZ
48.437
3.
3
152
Matteo GIANA
VGT
49.274
4.
1
109
Malo TILLY
ASMB
51.105
5.
5
127
Max KLEINRENSINK
NSV
-
Race 98, Group 1 (8 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
129
Miika KLEVSTUEN
OSK
46.277
Q
2.
3
121
Timo VALENTIJN
IHCL
49.191
3.
4
150
Tymeo LIBEAU
USO
49.331
4.
2
113
Andrea PAOLETTI
BOR
58.903
5.
5
137
Harmen LAMMERS
STH
-
Race 99, Group 1 (9 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
143
Robin METZ
TRL
48.965
Q
2.
1
130
Eirik ANDERSEN
OSK
49.075
3.
3
107
Joseph ARMSTRONG
ALD
50.575
4.
4
125
Valentijn WILHELM
IJVZ
50.589
5
126
Willem MURRAY
NIRC
DNF
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters