Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS-3 (CD-2) - Bergamo, Italy - 12-14 November 2021
Final 1500 metre Junior C Men
Race 78, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
8
112
Edoardo COLTURI
BOR
2:53.071
2.
1
118
Thaddäus ZIMMERMANN
ETR
2:53.355
3.
2
125
Valentijn WILHELM
IJVZ
2:53.877
4.
4
138
Stijn DE VRIES
STH
2:54.113
5.
3
133
Haakon Anders BIERMANN
OSK
2:54.211
6.
5
109
Malo TILLY
ASMB
2:54.345
7.
6
142
Magnus RATDAL
TKK
2:55.197
8.
7
113
Andrea PAOLETTI
BOR
3:04.547
Race 79, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
7
150
Tymeo LIBEAU
USO
2:41.187
2.
3
128
Herwan MESPREUVE
OAST
2:41.745
3.
2
152
Matteo GIANA
VGT
2:42.585
4.
1
117
Tijmen VAN LAETHEM
ERL
2:42.809
5.
8
131
Fredrik COLBENSEN-TVETEN
OSK
2:42.857
6.
4
107
Joseph ARMSTRONG
ALD
2:43.133
7.
5
146
Jesse TUINSTRA
TRL
2:44.071
8.
6
132
Aron FEIRING
OSK
2:44.657
Race 80, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
144
Tsjerk VAN DER MEER
TRL
2:46.046
2.
7
122
Junior DE BLOIS
IHCL
2:47.038
3.
5
127
Max KLEINRENSINK
NSV
2:47.188
4.
2
137
Harmen LAMMERS
STH
2:47.280
5.
4
149
Mathias LAVECCHIA
USO
2:47.390
6.
3
153
Lowie DEKENS
YDS
2:47.590
7.
6
120
William BORINSKI
EVD
2:48.304
Race 81, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
139
Larsen CASUBOLO
STKG
2:48.943
2.
7
145
Mathys FABER
TRL
2:49.015
3.
5
130
Eirik ANDERSEN
OSK
2:49.317
4.
2
119
Moritz HARTMANN
EVD
2:49.533
5.
3
123
Kai-Arne OTTENHOFF
IHCL
2:51.628
6.
4
135
Philip DINIZ
SCT
2:56.363
7.
6
126
Willem MURRAY
NIRC
-
Race 82, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
140
Jonas DE JONG
SVU
2:52.974
1
2.
2
151
Massimiliano PICCHIARELLI
VGT
2:53.214
3.
3
136
Aaron Van Quang PIETROBONO
SES
2:53.498
4.
1
110
Alex MAESTRI
BOR
2:54.428
5.
7
121
Timo VALENTIJN
IHCL
2:54.510
6.
5
148
Gabin CARRIE
USO
2:56.382
7.
4
111
Pietro ANTONIOLI
BOR
2:59.016
Race 83, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
147
Franck Edward Julien TEKAM
USO
2:35.984
34
2.
7
141
Pelle BOLSIUS
SVU
2:36.374
21
3.
6
143
Robin METZ
TRL
2:36.744
13
4.
2
108
Louis MOUHOT
ASMB
2:36.758
8
5.
3
134
Daniele ZAMPEDRI
SCP
2:37.002
5
6.
1
124
Nick ENDEVELD
IJVZ
2:37.409
3
7.
5
129
Miika KLEVSTUEN
OSK
2:38.453
2
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters