Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
COURMAYEUR CUP - Courmayeur, Italy - 4-5 September 2021
 
Heats 1000 meter MEN
  10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 83, Group 1     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.29 Rino VANHOOREN  BEL1:31.153Q
2.511 Tarik OMERAGIC  BIH1:31.866Q
3.422 Pietro MARINELLI  ITA1:45.599ADV
128 Tommaso DOTTI  ITAP
342 Kay HUISMAN  NEDP
 Race 84, Group 1     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.143 Sjinkie KNEGT  NED1:31.132Q
2.317 Tristan NAVARRO  FRA1:31.220Q
3.229 Marco GIORDANO  ITA1:31.950 
4.424 Augusto DUZIONI  ITA1:32.545
 Race 85, Group 1     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Vladislav BYKANOV  ISR1:30.450Q
2.338 Jasper BRUNSMANN  NED1:30.914Q
3.430 Milan GRUGNI  ITA1:31.490 
4.57 Enzo PROOST  BEL1:33.763
233 Reinis BERZINS  LATP
 Race 86, Group 1     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.116 Sébastien LEPAPE  FRA1:41.961Q
2.247 Melle VAN 'T WOUT  NED1:42.073Q
3.331 Pietro SIGHEL  ITA1:42.108 
4.414 Etienne BASTIER  FRA1:43.630
5.55 Ilias PEETERS  BEL1:43.725
 Race 87, Group 1     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Daan BREEUWSMA  NED1:32.966Q
2.421 Luca Durrance LIM  ITA1:33.593Q
3.213 Zdenek SEJPAL  CZE1:35.630 
4.334 Martin KOLENC  MET1:57.695
515 Théo KHELLAF  FRAP
 Race 88, Group 1     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.240 Friso EMONS  NED1:27.675Q
2.149 Rafal ANIKIEJ  POL1:28.082Q
3.448 Gabriel VOLET  FRA1:29.118 
326 Andrea CASSINELLI  ITADNS
 Race 89, Group 1     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.444 Sven ROES  NED1:33.946Q
2.232 Luca SPECHENHAUSER  ITA1:34.330Q
3.381 Gert-Jan GOEMINNE  BEL1:34.436 
4.12 Nico ANDERMANN  AUT1:34.487
 Race 90, Group 1     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.446 Jens VAN 'T WOUT  NED1:33.885Q
2.127 Yuri CONFORTOLA  ITA1:34.106Q
3.26 Ward PÉTRÉ  BEL1:35.415 
4.312 Radek FAJKUS  CZE1:35.821
 Race 91, Group 1     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.225 Mattia ANTONIOLI  ITA1:30.572Q
2.141 Dylan HOOGERWERF  NED1:30.715Q
3.419 Arthur VANBESIEN  FRA1:31.733 
4.335 Ivan MARTINIC  MET1:32.048
5.58 Warre VAN DAMME  BEL1:32.577
 Race 92, Group 1     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Itzhak DE LAAT  NED1:31.550Q
2.220 Davide VISCARDI  ITA1:32.552Q
3.418 Tawan THOMAS  FRA1:32.670 
4.33 Adriaan DEWAGTERE  BEL1:35.172
523 Thomas NADALINI  ITAP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Engo
Eraton Race Timers
Web-TV
Skate-Tec
Impakt Sport
Bioracer
Kilimanjaro