Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
INVITATION CUP - Dresden, Germany - 4-5 September 2021
 
Final 1000 meter Women / Men
 Race 64, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.512 Lukas KOBUCH  GER1:45.804 
2.118 Svea ROTHE  GER1:46.166
3.34 Anna BABER  GER1:46.266
4.415 Betty MOESKE  GER1:47.307
5.221 Bianca WALTER  GER1:49.960
 Race 65, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.424 Lukasz KUCZYNSKI  POL1:31.258 
2.21 Petra VANKOVA  CZE1:32.642
3.116 Clemens PFROPPER  GER1:32.731
4.56 Lisa ECKSTEIN  GER1:32.925
5.33 Rafael SCHLOSSARECK  EVD1:33.142
 Race 66, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.126 Patrycja MALISZEWSKA  POL1:42.444 
2.431 Magdalena ZYCH  POL1:42.577
3.27 Jonas HAMMERMÜLLER  GER1:42.601
4.319 Till SCHÄFER  GER1:44.527
5.59 Brandon JAHN  GER2:04.237
 Race 67, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.129 Kamila STORMOWSKA  POL1:40.323 
2.323 Pawel ADAMSKI  POL1:40.401
3.427 Nikola MAZUR  POL1:40.830
4.22 Samuel FÜSSINGER  ECO1:42.283
5.58 Gina JACOBS  GER1:43.332
 Race 68, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Natalia MALISZEWSKA  POL1:41.5013 
2.417 Tobias PIETSCH  GER1:41.9862
3.55 Robin BENDIG  GER1:42.3211
4.328 Michal NIEWINSKI  POL1:46.283
5.230 Gabriela TOPOLSKA  POL1:47.809
 Race 69, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.214 Adrian LÜDTKE  GER1:28.84934 
2.310 Yanghun Ben JUNG  GER1:29.05021
120 Christoph SCHUBERT  GERDNF3
532 Diane SELLIER  STOCZDNF3
422 Roberts KRUZBERGS  LATYC


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Kilimanjaro
Web-TV
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Sebra Sports
Impakt Sport
Engo